10 000 osób weźmie udział w charytatywnym ECCO Walkathonie 15 września

Niemal 10 000 osób weźmie udział w ECCO Walkathonie, największym charytatywnym spacerze świata, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 15 września 2018 roku na warszawskiej Agrykoli. Za każdy przebyty kilometr ECCO przekaże 4 złote na rehabilitację dzieci.
O autorze
2 min czytania 2018-09-13

Do tej pory w dziewięciu polskich edycjach ECCO Walkathonu udział wzięło ponad 153 tysiące ludzi, którzy niemal 31 razy okrążyli ziemię, by ECCO mogło przekazać blisko 5,5 miliona złotych na cele charytatywne. Aby wziąć udział w tegorocznym ECCO Walkathonie, wystarczy kupić bilet, przyjść w sobotę, 15 września na warszawską Agrykolę i spacerować. Organizator akcji, firma ECCO, za każdy przebyty kilometr wpłaci cztery złote na konto wybranej przez uczestnika fundacji charytatywnej. Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy – 6 kilometrową dla rodzin z małymi dziećmi i 10 kilometrowa dla zaawansowanych spacerowiczów.

Wychodzone w tym roku pieniądze będzie można przekazać na rehabilitację domową i turnusy rehabilitacyjne dla dzieciaków z Fundacji TVN „nie jesteś sam” lub na rehabilitację ruchową i neurologopedyczną podopiecznych Fundacji Radia ZET.

Pieniądze trafią także na alpakoterapię prowadzoną przez Fundację Panda w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Dzięki akcji specjalnej „Chodź pomóc”, która towarzyszy ECCO Walkathonowi, zebrano już 30 000 złotych. ECCO zdecydowało się przekazać dodatkowe 10 000 złotych, jeśli 2 500 osób, zrobi zdjęcie podczas ECCO Walkathonu i umieści je w dniu imprezy na stronie ecco.pl. W sumie do kasy warszawskiego ZOO może trafić aż 40 000 złotych! Beneficjentami tej akcji będą nie tylko wszyscy odwiedzający ZOO, ale przede wszystkim dzieci biorące udział w alpakoterapii, toczące nierówną walkę z autyzmem, chorobami psychicznymi, zaburzeniami ruchu, nadciśnieniem, depresją, ADHD, nerwicą, porażeniem mózgowym czy zespołem Downa.

Na wszystkich uczestników spaceru, poza możliwością wsparcia potrzebujących, czekają także liczne atrakcje i spotkania z gwiazdami. Imprezę poprowadzą znani i lubiani: Agnieszka Kołodziejska i Szymon Majewski – ambasadorzy Fundacji Radio ZET oraz Dorota Gardias i Olivier Janiak – ambasadorzy Fundacji TVN nie jesteś sam.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Impreza rozpocznie się o godz. 9:00 rejestracją uczestników, których do marszu rozgrzewać będzie Kamil Bednarek (koncert o 10:15). Przy dźwiękach orkiestry dętej o godz. 11:00 wyruszą uczestnicy spaceru na dystansie 10 kilometrów. W samo południe zostanie uroczyście otwarta trasa 6 kilometrowa. Przed startem, o godz. 11:20, organizator zaprasza na koncert Grzegorza Chyżego. Wręczenie czeku fundacjom zaplanowano na godz. 15:30.

Z myślą o najmłodszych uczestnikach ECCO Walkathonu, zarówno na Agrykoli jak i na trasach spaceru, przygotowano mnóstwo zabaw i atrakcji. W miasteczku dziecięcym zlokalizowanym na miejscu wydarzenia przygotowano gry, dmuchańce, zjeżdżalnie i trampoliny, animacje oraz zabawy pod okiem animatorów. Na trasach na dzieciaków czekać będą bębniarze, akrobaci, szczudlarze, pokazy baniek mydlanych, zespoły muzyczne i artyści wykonujący muzykę z całego świata, a nawet 5 metrowy słoń wyglądający jak żywy, z którym każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Im więcej zostanie pokonanych kilometrów, tym wyższa kwota trafi do Fundacji. Dlatego do udziału w ECCO Walkathonie, od początku jego istnienia, zachęcają cenione postaci ze świata kultury, sztuki czy sportu. Ambasadorami tegorocznej edycji zostali także m.in.: Kamil Nosel, Damian Michałowski, Marcin Wojciechowski, Paweł Płuska, Beata Tadla, Karol Strasburger, Paweł Wawrzecki, Anna Guzowska czy Karol Wójcicki.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Ostatnie bilety na ECCO Walkathon są do nabycia na stronie ecco.com i w wybranych sklepach ECCO w Polsce w cenie 39 złotych. Na miejscu imprezy bilet wymieniany jest na pakiet startowy składający się z: materiałowej, modnej i praktycznej torby na ramię w stylu skandynawskim, butelki wody, jabłka i przewodnika po trasach oraz identyfikatora. W pakietach startowych dla dzieci poniżej 12 roku życia przygotowano w prezencie kolorowy plecaczek i worek na buty ECCO Kids oraz bilet dziecięcy dla jednej osoby do duńskiego parku rozrywki LEGOLAND w Billund.