Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

3 szybkie z prelegentem VideoWars by ScreenLovers: Łukasz Kołdys (Wavemaker)

3 szybkie z prelegentem VideoWars by ScreenLovers: Łukasz Kołdys (Wavemaker)
W naszym krótkim cyklu prelegenci konferencji VideoWars by ScreenLovers opowiadają o innowacjach i trendach ze swoich branż. Które ich zawiodły, które zaskoczyły, a w jakich pokładają największe nadzieje? Dziś refleksjami dzieli się Łukasz Kołdys, wiceszef działu badań, Wavemaker.
O autorze
2 min czytania 2018-10-08

>>> 4 szybkie z prelegentem VideoWars by ScreenLovers: Marek Gonsior (Agata)

1. Innowacja, którą przeceniałem:

Neuromarketing, czyli wykorzystanie narzędzi właściwych badaniom neurologicznym do optymalizacji działań marketingowych.

O ile wszyscy zgadzamy się, że w procesie decyzyjnym emocje są niepomijalne, to jednak wydaje się, że wnioski płynące z tomografii, rezonansu czy EEG (najczęściej wykorzystywanych „narzędzi” neuromarketingowych) są bardzo trudno (o ile w ogóle) interpretowalne. Zaczynając od tego, że obszary w mózgu są interdyscyplinarne, a kończąc na tym, że obecne techniki umożliwiają monitorowanie obszarów nie mniejszych niż 3mm3, co pokazuje, jak mało subtelnymi narzędziami dysponujemy. Dzisiejszy stan wiedzy jest zbyt mały, by móc sprostać oczekiwaniom zbudowanym przez awangardę neuromarketingowców i nie wydaje się, by w najbliższej przyszłości mogło tu dojść do jakiegoś przełomu.

2. Innowacja, która w perspektywie kilku lat gruntownie zmieni biznes reklamowy:

Singlesource, a więc jednoźródłowy pomiar głównych kanałów komunikacji – Święty Graal marketingu.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Kilka miesięcy temu KKRiTV rozpoczęła proces zmierzający do wyłonienia podmiotów odpowiedzialnych za stworzenie i wdrożenie nowego pomiaru. Nie podlega dyskusji, że po wprowadzeniu takiego badania (przez co rozumiem uznanie go za standard, jeśli nie przez wszystkich, to przynajmniej przez zdecydowaną większość branży) krajobraz rynku się zmieni. Biorąc pod wagę budżet zarezerwowany przez KRRiTV na ten projekt, podejrzewam, że całość uda się w określonym horyzoncie czasowym wprowadzić w życie.

3. Najbardziej przereklamowany trend z branży reklamowej:

AR & VR (augmented reality i virtual reality). Kiedy 7 lat temu pierwszy raz zobaczyłem przykład kampanii wykorzystującej AR (Heinz i książeczka z przepisami) byłem pod ważeniem – nowe, odświeżające, ograniczone chyba tylko wyobraźnią i co ważne – również z pozareklamowym potencjałem. I rzeczywiście w niedługim czasie mieliśmy wysyp aplikacji wykorzystujących AR: a to pozwalających zobaczyć jak będzie wyglądał mebel w naszym pokoju, a to jak będziemy się prezentować z nową fryzurą… W badaniach pojawiły się oferty wirtualnych sklepów i wszystko miało być pięknie. Niestety wydaje się, że na razie branża reklamowa nie ma wielu pomysłów na zaprzęgnięcie AR i VR do swojego biznesu. Zresztą kto z nas (prócz aktywnych graczy siedzących w goglach do VR) uruchomił ostatnio jakąś aplikację wykorzystującą AR czy VR?

Słuchaj podcastu NowyMarketing

 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

15 listopada spotkacie Łukasza Kołdysa w warszawskim Kinie Elektronik. Na konferencji w duecie z Małgorzatą Słychań opowie o inwestycjach w branded content. Rozstrzygną kiedy lepiej obsadzić markę w produkcji telewizyjnej, a kiedy lepiej postawić na internetowe wideo. NowyMarketing jest patronem medialnym VideoWars by ScreenLovers.

Chcesz zdobyć wejściówkę na event? Dołącz do grupy NowyMarketing na FB i bacznie nas obserwuj 😉