40lecie Happy Meal – kucyki Pony i inne kultowe zabawki powracają

McDonald’s zaprasza do świata rodzinnej zabawy! Marka zaprezentowała kultowe zabawki z przeszłości, które powracają do zestawów Happy Meal w limitowanej kolekcji. Wśród nich znajdziemy prawdziwe białe kruki – m.in. My Little Pony, Tamagotchi, Furby czy Power Rangers oraz wiele innych.
O autorze
2 min czytania 2019-11-07

Limitowana kolekcja zabawek to prawdziwa podróż w czasie przez kultowe bajki oraz świat popkultury. To one przez minione dekady rozpalały wyobraźnię najmłodszych (i tych nieco starszych) gości MacDonald’s i budziły w nim ducha kolekcjonerstwa. Każda z prezentowanych zabawek to wyjątkowy moment w historii zestawu Happy Meal, który w tym roku świętuje swoje czterdziestolecie. Aby uczcić okrągłą rocznicę McDonald’s przywraca niezapomniane zabawki, które do dziś pozostają obiektem pożądania lub budzą nostalgię za dzieciństwem. To także idealny pretekst do wspomnień w gronie rodzinnym. Przez najbliższe kilka dni mamy wyjątkową okazję, aby zdobyć upragnioną zabawkę albo zapoczątkować nową kolekcję. Warto się pośpieszyć – akcja rozpoczyna się 7 listopada i potrwa jedynie do 10 listopada 2019.

Do zestawów Happy Meal w Polsce trafią następujące zabawki:

 • 1988 McNugget Buddies – Kowboj, Strażak i Listonosz. Ci kumple z reklamy TV mają wymienne akcesoria – kapelusze, włosy i buty; niektóre restauracje oferują dodatkowo naklejki.
 • 1989 & 1991 McDonald’s Hamburger Changeable i Dino Happy Meal Box Changeable. Te zabawki były w swoich czasach popularnymi zabawkami-transformersami McDonald’s.
 • 1990 Grimace. W 1979 roku Grimace miał cztery ręce – a w każdej innego shake’a McDonald’s. W 1990 roku ograniczył się do dwóch rąk, ale zatrzymał swój ukochany fioletowy kolor.
 • 1993 McDonald’s Hot Wheels Thunderbird. Hot Wheels od 1968 roku tworzy modele samochodów popularne wśród zbieraczy. Po raz pierwszy pojawiły się w Happy Meal w 1991 roku. 
 • 1995 Hamburglar. Rabować, rabować! Ta zamaskowana postać została wprowadzona do Happy Meal w 1979 roku jako gumka do ścierania. Powracająca obecnie wersja pochodzi z lat 90.
 • 1995 Power Rangers. Czas na metamorfozę! Ten bohater jest postacią rozpoznawalną na całym świecie, występował w programach telewizyjnych, filmach i komiksach.
 • 1996 Space Jam Bags Bunny. Królik Bugs wskoczył do Happy Meal wraz z premierą filmu „Kosmiczny mecz”, w którym wystąpiły wszystkie gwiazdy Looney Tunes.
 • 1997 Ty Patti the Platypus. Patti była jedną z najpopularniejszych zabawek Teenie Beanie Babies i najlepiej sprzedającą się zabawką Happy Meal. I wciąż jest jedną z najbardziej poszukiwanych przez kolekcjonerów.
 • 1998 My Little Pony. Kucyki z serii My Little Pony zapisały się w historii popkultury, występując w serialach telewizyjnych, zdobiąc odzież, a także dzięki swoim dorocznym zjazdom!
 • 1998 Tamagotchi. Breloczek Tamagotchi w kształcie jajka wylągł się w Happy Meal w chwili największej popularności zabawek cyfrowych.
 • 1999 Furby. Furby był najpopularniejszą zabawką w 1999 roku, a zaraz potem został pierwszą elektroniczną zabawką w Happy Meal. „Dah-may-may”, czyli „nakarm mnie” po furbiańsku!
 • 2013 Hello Kitty. Ikona popkultury. Hello Kitty zadebiutowała w Happy Meal w 2000 roku, a potem inspirowała kolejne pokolenia swoim pozytywnym przesłaniem życzliwości i przyjaźni.

Więcej informacji znajduje się na stronie. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj