To projekt, który angażuje społeczność, celebruje autentyczność i daje fanom realny wpływ na przebieg akcji i szansę na spotkanie z influencerem. Kampania jest uzupełniona o aktywacje, jak mapa smaków lata, którą tworzyć będą sami konsumenci czy trasa samplingowa. Inicjatywa potrwa do końca sierpnia.
– Cieszymy się, że ta współpraca mogła zaistnieć właśnie w ramach kampanii „Smakuj lato po swojemu z Pepsi”. Tym bardziej, że Szymon prywatnie jest fanem Pepsi Zero. To wyraz zaufania, który pokazuje siłę naszej marki i jej autentyczne połączenie z wartościami młodego pokolenia. Teraz Książulo ponownie ruszy w trasę po Polsce, by odwiedzić miejsca polecone przez fanów i – w swoim charakterystycznym stylu – recenzować lokalne klasyki. To esencja naszego podejścia: blisko codziennych doświadczeń i wyborów konsumentów – mówi Anna Piekarska, senior group brand manager w Pepsi & Pepsi Zero.
Zobacz również
Aż 62 proc. młodych ludzi przyznaje, że jest zmęczone tym, co się dzieje wokół i przytłoczone szybkim tempem życia[1]. Obecnie poszukują spontaniczności, luzu i wolą cieszyć się chwilą, zamiast podążać za „topowymi” przeżyciami.
Akcja Pepsi „Smakuj lato po swojemu” została zaplanowana tak, by towarzyszyć konsumentom na każdym etapie – od kampanii w telewizji, internecie i outdoorze, przez angażujące wydarzenia i współprace z influencerami, aż po promocje i aktywacje w sklepach. Wszystko po to, aby smak Pepsi było czuć tego lata na każdym kroku.

AI Manager Day: I edycja networkingu, który pokazał siłę społeczności [RELACJA]
Mapa smaków lata – szansa na spotkanie z Książulem
Filarem kampanii jest interaktywna mapa smaków lata dostępna online, na której użytkownicy mogą dzielić się swoimi ulubionymi letnimi aktywnościami i miejscami.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Książulo wybierze kilka zgłoszonych miejsc i odwiedzi je w ramach swojej letniej trasy. Dla autorów zgłoszonych lokalizacji będzie to okazja do spotkania z popularnym twórcą i stania się częścią jego contentu, dedykowanego aktywacji.
„Taste of Summer Fun Tour” – Pepsi rusza w trasę po Polsce
W ramach kampanii zaplanowano trasę „Taste of Summer Fun Tour”. Bus wypełniony Pepsi wyruszy w Polskę 20 czerwca, a jego trasę będzie można śledzić na internetowej mapie oraz w mediach społecznościowych marki. W inicjatywę będą zaangażowani także inni, znani influencerzy, m.in. Łukasz Trochonowicz, Zoja Skubis, Natalia Maszkowska, Natalia Sisik czy Kasia Węsierska, którzy będą informować o akcji w swoich kanałach społecznościowych.
Marka Pepsi zagości również na tegorocznych festiwalach oraz eventach. Dedykowaną strefę będzie można znaleźć na Open’er Festival (2-5 lipca), Clout Festival (11-12 lipca) i Olsztyn Green Festival (15-17 sierpnia), a także na wydarzeniach z cyklu Energylandia Magic Nights w dniach 9 oraz 23 sierpnia.
Za opracowanie strategii komunikacji oraz idei kreatywnej odpowiada agencja Feeders, a za strategię mediową i zakup mediów – agencja Zenith. Działania konkursowe realizuje agencja reklamowa Avanti. Za działania samplingowo-eventowe odpowiada agencja Ewesa, a za komunikację w mediach – agencja K+PR.
[1] Badanie TREND IMPACT YOUTH 2024, MASMI/Pollster
Zdjęcia: mat. pras.