EURO 2016 – Błaszczykowski bohaterem mistrzostw, ale nie popularności?! [INFOGRAFIKA]

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
EURO 2016 – Błaszczykowski bohaterem mistrzostw, ale nie popularności?! [INFOGRAFIKA]

Euro 2016 we Francji wciąż trwa, choć niestety Polska odpadła z gry o mistrzowski tytuł. Wzrost zainteresowania piłką nożną widać również w wyszukiwarce Google. W opracowaniu przygotowanym przez agencję SEMTEC pojawiły się dość zaskakujące dane.

O ile Robert Lewandowski (1,1 mln wyszukiwań) był najbardziej popularnym polskim piłkarzem wyszukiwanym w Google, tak dalsze pozycje zaskakują!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Drugie miejsce na liście wyszukiwania zajmuje Piotr Zieliński, pomocnik grający na co dzień we włoskim klubie Empoli (298 tys. wyszukiwań w maju) a trzecie miejsce Grzegorz Krychowiak, grający w roli defensywnego pomocnika w hiszpańskim klubie Sevilla. Zaskakuje niska pozycja w zestawieniu Jakuba Błaszczykowskiego – jest on dopiero na szóstym miejscu wyszukiwania w maju! Po udanych akcjach i golach w mistrzostwach (między innymi mecz Polska – Ukraina) należy spodziewać się, że w czerwcu wypadnie o wiele lepiej w wyszukiwarce. W majowym zestawieniu w top 10 zabrakło miejsca dla będącego w świetnej formie obrońcy Michała Pazdana.

Wśród 10 najpopularniejszych i najchętniej wyszukiwanych drużyn (zestawienie na podstawie wyszukiwania piłkarzy danego kraju) brakuje niestety Polski. Nie zaskakuje za to obecność na pierwszym miejscu Portugalii. Choć zespół nie imponuje formą, to sława piłkarzy grających w barwach tego kraju pozostaje niezmieniona.

Łącznie w maju przed rozpoczęciem mistrzostw piłkarze Portugalii byli wyszukiwani ponad 15 milionów razy w Google. Ogromna w tym zasługa Cristiano Ronaldo – jego imię i nazwisko wpisywano 9,6 mln razy. Będące na drugim miejscu Niemcy mają 9,7 mln wyszukiwań, dalej znajdziemy Hiszpanię, Anglię i Francję. Szwajcaria, która przegrała 25 czerwca z Polską w rzutach karnych, jest 8. pod względem popularności drużyną.

Na infografice znajdują się również informacje na temat najpopularniejszych stadionów oraz jedenastki EURO 2016 – zestawieniu najpopularniejszych piłkarzy na każdej pozycji. Niestety nie ma tu żadnego Polaka.

Finał mistrzostw odbędzie się 10 lipca na stadionie w Saint-Denis (okolice Paryża).

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij