Miejskie plaże Dzielnicy Wisła

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Miejskie plaże Dzielnicy Wisła

W pierwszej połowie lipca brytyjski dziennik „The Guardian” wybrał 10 najlepszych miejskich plaż w Europie. W ścisłej czołówce obok Kopenhagi, Paryża, Amsterdamu czy Berlina znalazła się Warszawa.

Jest to nie lada wyróżnienie i do tego w pełni zasłużone. Dzielnica Wisła rozwija się z każdym rokiem i właśnie zyskała całkiem nowe punkty informacji dla plażowiczów.  

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tereny rozciągające się wzdłuż Wisły to zdecydowanie przestrzeń, którą możemy się chwalić. To tu wraz z nadejściem sezonu letniego bije serce miasta, to tu od rana do nocy spotykają się mieszkańcy stolicy, aby w nieformalnej atmosferze spędzić czas na świeżym powietrzu. Ta unikalna przestrzeń zmienia się bardzo dynamicznie i co ważne, zajmuje istotne miejsce w perspektywicznych planach miasta stołecznego Warszawa. Nowe projekty inwestycyjne i rewitalizacyjne, a także bieżące aktywności na nadwiślańskich terenach realizowane są pod hasłem Dzielnica Wisła. 

Najnowszą inicjatywą realizowaną na zlecenie miasta jest projekt „Plażowy”, w ramach którego uruchomionych zostało sześć punktów plażowych: na Nowym Bulwarze, Płycie Desantu oraz plażach Żoliborz, Rusałka, Poniatówka i Saska. W lokalizacjach tych znajdują się wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego, odbywają się tam liczne animacje i wzorem najlepszych przykładów z zagranicy – są to jednocześnie punkty informacyjne, opatrzone spójnym i przejrzystym systemem oznaczeń. Od teraz poruszanie się po nabrzeżach będzie znacznie łatwiejsze, a turyści nie będą potrzebowali „wtajemniczonych” przewodników, aby odnaleźć wszystkie atrakcje czekające nad Wisłą w sezonie letnim. Za nośniki informacji wizualnej posłużą cztery kontenery wykonane przez zespół Advertis. 

Zależało nam przede wszystkim na przejrzystości komunikatu. Zaprojektowane pawilony nie przytłaczają naturalnego, plażowego krajobrazu, a jednocześnie są widoczne i dostępne dla wszystkich odwiedzających – mówi Piotr Wielgórski, menadżer projektu.

Utrzymane w kolorystyce charakterystycznej dla identyfikacji działań podejmowanych w ramach Dzielnicy Wisła sześciany, wyznaczają teren aktywności „plażowych”, którzy służyć będą pomocą

i wiedzą wszystkim odwiedzającym. Pawilony o wymiarach trzy na trzy metry pokryte są grafikami ze znakami nawigacyjnymi, które określają odległości do poszczególnych lokalizacji. Na jednej ze ścian znajduje się także szczegółowa mapa nadwiślańskich terenów, na której zaznaczone zostały wszystkie miejsca warte wizyty oraz atrakcje, z podziałem na kategorie: Sport i Rekreacja, Żegluga Wiślana, Rozrywka i Gastronomia, Stacje rowerów miejskich Veturilo.

Punkty informacyjne to zdecydowanie element, którego brakowało nad Wisłą. Ogólnodostępne miejskie plaże funkcjonować będą aż do połowy września.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij