10 stron z inspiracjami dla grafików

10 stron z inspiracjami dla grafików

Przeczytałem kiedyś w internecie, że linki zapisane w przeglądarce czy notatniku są pomocne jedynie, jeśli możemy je znaleźć w ciągu około pięciu sekund. Dłuższe poszukiwania wytrącają z rytmu pracy i wpływają negatywnie na jej dynamikę.

Aplikacja, z której na co dzień korzystam do surfowania w sieci pęka w szwach od nagromadzonych przez lata zapisków. Zamiast poświęcić kilka godzin na intensywne sprzątanie, utworzyłem specjalny folder. Trzymam w nim najważniejsze linki przydatne w codziennej pracy. Oto 10 pozycji, po które sięgam najczęściej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. LibreStock

Bez wątpienia najlepsza wyszukiwarka zdjęć udostępnianych na licencji Creative Commons Zero (CC0), a więc do użytku prywatnego i komercjalnego z możliwością edycji i bez wskazywania autora. Baza jest pokaźna, a zdjęcia profesjonalne.

2. Pttrns

Podczas projektowania aplikacji nawet najlepszym zdarza się brak pomysłu na konkretny ekran lub twórcze przedstawienie nudnego formularza kontaktowego. W takiej sytuacji należy otrzeć łzy, wypić kolejną filiżankę małej czarnej i odpalić Pttrns. Ten podzielony na kategorie zbiór efektywnych rozwiązań dla aplikacji wybawił z opresji już niejednego designera. Czemu nie miałby wybawić i Ciebie?

3. Font Pair

Każdy doświadczony grafik wie doskonale, że Fonty łączą się w pary. Z naturą się nie dyskutuje. Nie musimy jednak bawić się w swatkę, kiedy świetnie dobrane pary są na wyciągnięcie ręki. Podział na krój pisma uzupełnia tę pokaźną bibliotekę, która pomoże ci nie tylko z łatwością znaleźć właściwe fonty do twojego nowego projektu, lecz także umożliwi ich natychmiastowe pobranie.

4. Really Good Emails

Mailing ma to do siebie, że trafia do wielu klientów pocztowych. Dobrze przygotowany, na każdym z nich wyglądać będzie tak samo dobrze. Na Reallygoodemails.com znajdziesz gotowe projekty mailingów o wysokich walorach estetycznych. Nic tylko ściągać, przerabiać i wysyłać.

5. Codrops

Zbiór animacji oraz efektów jQuery i CSS stron internetowych i aplikacji mobilnych. Jeżeli szukasz kreatywnej formy podświetlenia tekstu lub zachowania się przycisku po najechaniu na niego kursorem, to nie ma lepszego miejsca niż Codrops. Każde rozwiązanie przedstawione jest w formie interaktywnych przykładów, okraszonych gotowym kodem dla programisty.

6. Little Big Details

Little Big Details to ten rodzaj bloga, na którego wpisy zawsze reaguję uśmiechem. Nie stoją za tym humorystyczne treści, lecz geniusz elementów prezentowanych na jego łamach. Przedmiotem publikacji są małe smaczki, które napędzają kreatywność na ogromną skalę. Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach, jednak w tym przypadku nie jest to diabeł, lecz anioł.

7. From up North

Blog poświęcony spektrum wybitnych projektów, od opakowań i typografii, przez aplikacje i strony internetowe, na architekturze i rozwiązaniach typu user interface kończąc. Nie skłamię pisząc, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

8. Pixeden

Na Pixeden.com zapuszczam się w poszukiwaniu efektownych mockupów. Darmowe projekty są na wysokim poziomie, a za niewielką opłatą można uzyskać dostęp do pokaźnej biblioteki materiałów z górnej półki. To jeden z najlepszych serwisów w swojej kategorii.

9. WebdesignerDepot.com

Bogaty zbiór inspiracji, artykułów i tutoriali związanych nie tylko z designem. Treści publikowane na łamach tego bloga pomogą ci być na bieżąco z branżowymi nowościami i obowiązującymi trendami. Szczególnie warto obserwować go pod kątem cyklicznych wpisów What’s new for designers i Popular design news of the week.

10. Oozled

Na koniec zostawiłem serwis, który nie bez pokrycia reklamuje się hasłem: “Wyselekcjonowane zasoby dla wszystkiego, co kreatywne”. Oozled.com to prawdziwa skarbnica płatnych i darmowych materiałów. Znajdziesz tu ogromną bazę, podzieloną na kategorie. Jest w czym wybierać.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij