Nieograniczona odwaga: Chris Mosier

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Nieograniczona odwaga: Chris Mosier

Unlimited Courage to najnowszy klip wyprodukowany w ramach Nike Unlimited Campaign. Wcześniej mogliśmy zobaczyć motywujące do podejmowania wyzwań spoty Unlimited Future oraz Unlimited You.

Cała kampania to seria krótkometrażowych filmów z udziałem najlepszych sportowców, kolejne jej części pojawią się jeszcze w sierpniu. Opowiadają o przeciętnych amatorach oraz światowej sławy mistrzach, którzy regularnie mierzą się z granicami swoich możliwości. Pokazują, że są oni gotowi pójść o krok dalej i zaprezentować swój nieograniczony potencjał − pokazać, na co ich stać.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Bohaterem Unlimited Courage jest wyjątkowy sportowiec, Chrisie Mosier. Spot opowiada o jego niezwykłej determinacji, aby stać się pierwszym transseksualnym zawodnikiem reprezentacji USA mężczyzn. 

Chris Mosier zaczął startować w duathlonie i triatlonie w 2009 roku. Szukał nowych wyzwań po tym, jak ukończył swój pierwszy maraton. Chciał jeszcze wyżej podnieść stawianą sobie poprzeczkę. Triathlon to bardzo wymagający sport, ponieważ obejmuje aż trzy różne dyscypliny w ramach jednej konkurencji − wyjaśnia sportowiec. − Dla mnie to szczególny sprawdzian możliwości. Jednym z etapów jest bowiem pływanie, w którym jestem najsłabszy, dlatego jest dla mnie największym wyzwaniem mentalnym.

W wieku czterech lat Mosier zdał sobie sprawę, że jego tożsamość płciowa (mężczyzna) i płeć biologiczna (kobieta) nie pasują do siebie. Rywalizując w żeńskich zawodach, nigdy do końca nie czuł się sobą. To pchnęło go do zmiany swojego życia. 

Wszystko, co udało mi się osiągnąć w ciągu ostatnich pięciu czy sześciu lat, kiedy to zdecydowałem się na zmianę płci, zawdzięczam nastawieniuJust Do It’. Nie wiedziałem, czy będę konkurować z mężczyznami. Po prostu to zrobiłem. Każdy sukces, na który zapracowałem przez ostatnich kilka lat, potwierdza, że wszystko jest możliwe. Dzięki temu, że nie cofałem się przed niczym i nie narzucałem sobie żadnych ograniczeń, dużo nauczyłem się o sobie samym. Jednocześnie, udało mi się wiele wnieść w dyskusję na temat dopuszczenia do zawodów osób transseksualnych.

Na mistrzostwach krajowych w 2015 roku Mosier osiągał w duathlonie czas: 01:02:45.48, który zapewnił mu siódme miejsce w kategorii wiekowej mężczyzn 35-39 lat. Tym samym stał się pierwszym, otwarcie przyznającym się do transseksualności członkiem reprezentacji USA.

Na jego sportowe osiągnięcie złożył się bieg na 5 km, 20 km wyścigu kolarskiego, a następnie kolejny bieg na 2,5 km. Swoim zwycięstwem kadrowicz rzucił wyzwanie międzynarodowym regulacjom dot. współzawodnictwa. W rezultacie podjęto prace nad przyjęciem nowych, mniej wykluczających wytycznych dotyczących udziału transseksualnych sportowców.

Bycie pierwszym transseksualnym mężczyzną w reprezentacji USA jest spełnieniem moich marzeń  − mówi Mosier. − Zawsze chciałem, aby moje nazwisko widniało na koszulce. Reprezentowanie kraju na najwyższym poziomie w sporcie, który kocham, jest czymś niesamowitym. To dla mnie wyjątkowe przeżycie, a jednocześnie jedyna w swoim rodzaju szansa dla innych, aby zobaczyć własne odbicie w kimś, kto odnosi sukcesy jako transseksualny mężczyzna.

Aby poznać historie najbardziej rozpoznawalnych gwiazd sportu, wystarczy zajrzeć tutaj.

Opisują one, czym jest determinacja, która prowadzi do zwycięstwa. 

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij