Zawód youtuber #4: Kaja Szafrańska, Artur Kinomaniak Pietras

Zawód youtuber #4: Kaja Szafrańska, Artur Kinomaniak Pietras

Wartościowe treści były osią rozmowy w nowym odcinku „Zawód youtuber”, którego gośćmi tym razem byli: Kaja Szafrańska z kanału Jakbyniepaczec oraz Artur Kinomaniak Pietras. Jest to odcinek przełomowy, gdyż wystąpiła w nim pierwsza kobieta od początku istnienia cyklu wywiadów o twórcach YouTube.

Czwarty odcinek z cyklu, nakręcony został w warszawskim klubie Iguana, która od lat stanowi plan programu Kinomaniak. W trakcie rozmowy poruszone zostały takie tematy jak wady i zalety współpracy youtuberów z sieciami partnerskimi czy proces tworzenia treści. Nie obyło się też bez dyskusji na temat budowania społeczności w serwisie YouTube.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kaja Szafrańska jest twarzą projektu Jakbyniepaczec, największego w Polsce kanału poruszającego tematykę seriali. Projekt ten realizuje wspólnie z Januszem Raczyńskim, który odpowiada ze techniczną stronę kanału (zdjęcia, montaż, postprodukcja, dźwięk). Kaja Szafrańska jest pomysłodawczynią scenariuszy do odcinków, a także odpowiada za graficzną oprawę Jakbyniepaczec. Jest również social media ninja we wszystkich kanałach social media projektu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Gazeta.pl, HBO oraz AXN Polska.

Artur Pietras był twarzą programu Kinomaniak emitowanego w soboty w telewizji TV4 do 2011 roku. Jako postać bardzo charakterystyczna znany był z ciętego dowcipu, picia mleka w trakcie odcinka, a także wystawiania swoich not filmom na kredowej tablicy. Zakończenie emisji programu Kinomaniak w TV4, nie zniechęciło Artura i od dwóch lat prowadzi na YouTube kanał z recenzjami filmów, który jest idealną kopią tegoż programu. Początki Kinomaniaka na YouTube były trudne z uwagi na blokowanie treści w oparciu o naruszanie praw autorskich. Od kiedy Artur stał się częścią sieci partnerskiej, korzysta już z systemu Content ID i publikuje regularnie swoje recenzje.

„Zawód youtuber” to projekt realizowany przez Magdalenę Daniłoś na jej kanale YouTube, którego celem jest pokazanie polskiej sceny YouTube od kuchni. Marketerzy mają ogromne obawy przed rozpoczęciem komercyjnej współpracy z twórcami video w Polsce. Dzięki tym wywiadom wiele niejasnych do tej pory aspektów współpracy youtuberów z markami staje się bardziej przejrzystych. W wywiadach konfrontowane są ze sobą zawsze stanowiska dwóch twórców realizujących zupełnie różne od siebie treści.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij