PwC rozpoczęło współpracę z SentiOne w zakresie projektów Big Data i Data Analytics

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
PwC rozpoczęło współpracę z SentiOne w zakresie projektów Big Data i Data Analytics

Firma doradcza PwC nawiązała współpracę z SentiOne, wiodącym dostawcą danych z monitoringu Internetu w Europie. Dane te posłużą PwC do zaawansowanej analizy treści internetowych, wykorzystywanej w projektach dla klientów.

Eksperci PwC z zespołu Data Analytics, na podstawie danych dostarczanych przez SentiOne, zapewniają klientom kompleksowe podejście w zakresie analizy treści internetowych. Wykorzystywane w tym celu metody data science, pozwalają na znajdowanie niewidocznych wzorców i powiązań w dużych zbiorach tekstowych w sposób zautomatyzowany. Wnioski z analizy wspierają klientów w podejmowaniu decyzji biznesowych i są wykorzystywane m.in. do usprawniania obsługi klienta, w tym procesów reklamacyjnych, poprawy wrażeń użytkowników (UX), czy optymalizacji portfela produktów. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Dziennie na temat najpopularniejszych marek w polskim Internecie pojawia się kilka tysięcy wpisów. W okresie wzmożonych działań marketingowych czy kryzysów liczba ta potrafi być jeszcze większa, w związku z czym ręczna analiza wszystkich treści staje się nieefektywna. Dzięki unikalnym kompetencjom naszego zespołu oferujemy klientom rozwiązanie z pogranicza data science i badań marketingowych, umożliwiających automatyczną analizę treści. SentiOne jest dla nas naturalnym partnerem w tym zakresie, monitorując wiele europejskich rynków, dzięki czemu nasza analiza, a więc i wnioski, mogą być jeszcze pełniejsze” – mówi Katarzyna Jasińska, ekspert w zespole Data Analytics PwC. 

SentiOne to firma działająca od kilku lat w branży internetowej, której głównym produktem jest narzędzie do monitorowania Internetu oraz mediów społecznościowych. SentiOne monitoruje Internet w 26 państwach europejskich, pozwalając sprawdzić opinie internautów na wybrany temat. Główne zastosowania systemu to: monitoring wizerunku marki, prowadzenie komunikacji z klientem online, wsparcie sprzedaży w Internecie oraz ochrona przed kryzysami wizerunkowymi. 

„Monitoring Internetu to nie wyłącznie liczenie wzmianek, a poważne narzędzie do analizy wszelkich danych pozyskanych z sieci. Codziennie staramy się rozwijać nasze narzędzie tak, aby spełniało oczekiwania klientów nie tylko pod względem liczby wyszukiwanych wzmianek, ale także, by dawało coraz więcej odpowiedzi i wskazówek przedsiębiorcom. Obserwujemy tym samym zmianę myślenia klientów, którzy szukają najoptymalniejszych rozwiązań biznesowych. Nasza oferta coraz szerzej wpisuje się w nurt business intelligence. Współpraca z PwC to dla nas kolejny krok i pole do rozwoju SentiOne” – komentuje Jagoda Prętnick- Markiewicz, dyrektor marketingu w SentiOne.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij