Procter & Gamble na szczycie listy firm kształtujących liderów marketingu wg badania opublikowanego przez Forbes

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Procter & Gamble na szczycie listy firm kształtujących liderów marketingu wg badania opublikowanego przez Forbes

Oferują szkolenie na najwyższym poziomie i przekazują odpowiedzialność w ręce managerów od pierwszego dnia ich pracy – to cechy firm kształtujących najlepszych ekspertów budowania marek.

Według najnowszego rankingu opublikowanego przez Forbes, liderem w tej kategorii jest firma Procter & Gamble. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W badaniu przeprowadzonym na University of Virginia Darden School of  Business, opublikowanym przez Forbes, wzięli udział eksperci z kilkunastu amerykańskich firm specjalizujący się m.in. w rekrutacji marketingowców na wyższe stanowiska managerskie. Eksperci mieli za zadnie ocenić, które firmy dają pracownikom działów marketingu największy potencjał rozwoju kariery zawodowej. Znaczna większość wskazała firmę Procter & Gamble, typując ją jako bezkonkurencyjnego lidera głównie ze względu na metodyczne podejście do szkolenia oraz poziom odpowiedzialności biznesowej, jaka przekazywana jest w ręce managerów. Rekruterzy docenili osiągnięcia firmy w tym zakresie na przestrzeni lat. Wskazali też na inne ważne cechy firmy kształtującej najlepszych liderów marketingu, takie jak umiejętność ‘wyłowienia’ największych talentów w procesie rekrutacji, kultura organizacji oparta na wartościach, możliwość zdobycia zróżnicowanych doświadczeń związana z bogatym portfolio i strukturą korporacji, skoncentrowanie na zrozumieniu konsumenta. 

Rozumieć i umieć odpowiadać na potrzeby konsumentów to zadanie, które młody adept marketingu  dostaje przychodząc do P&G już pierwszego dnia. Uczymy go, jak uruchomić swoją kreatywność i zdolność analizy, jak wniknąć i do głębi zrozumieć potrzeby konsumenta i otoczenie rynkowe, po to, żeby bardzo szybko mógł zacząć rekomendować, a nawet podejmować samodzielne decyzje. To część globalnej strategii kreowania liderów w P&G – wymagamy szybkiego uczenia się, prowadzenia projektów o szerokim zasięgu, proponowania nowych rozwiązań, co jest niezbędne dla sukcesu naszych Marek – tłumaczy Małgorzata Rokita, Dyrektor Marketingu P&G w Europie Centralnej.  Oferujemy praktyki w dziale Brand Management zajmującym się budowaniem marek i marketingiem już dla studentów 4 roku, właśnie po to, aby przyszli liderzy marketingu mogli zacząć uczyć się biznesowego podejścia już podczas studiów a następnie wykorzystać tę wiedzę w rozwoju kariery. Najlepszym, po ukończeniu praktyk, oferujemy pracę na stanowisku managerskim – dodaje. 

O badaniu 

Badanie przeprowadzono na próbie ekspertów z 19 firm specjalizujących się w rekrutacji, które przeprowadziły ponad 2600 rekrutacji na wyższe stanowiska managerskie w dziale marketingu. Wyniki badania opublikowano 21 sierpnia 2016 roku. Pełnie zestawienie znajduje się na stronie Forbes.com: http://www.forbes.com

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij