Dzień nauczyciela w Internecie

Dzień nauczyciela w Internecie

27 czerwca br. zapadła decyzja o likwidacji gimnazjów. Od tamtej pory nie ustaje dyskusja o nich. Dyskutują nauczyciele obawiający się utraty pracy, przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, zdezorientowani rodzice i politycy oceniający nowy pomysł partii rządzącej.

Zmiany w szkolnictwie niosą ze sobą duże przemiany w działu instytucji  - ośmioletniej szkoły powszechnej składającej się z dwóch poziomów (podstawowego i gimnazjalnego) oraz następującego po niej czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum oraz dwustopniowej szkoły branżowej, która ma zastąpić szkoły zawodowe.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

O tym, jak duże emocje wywołuje najnowsza reforma edukacji, świadczy również poniedziałkowy ogólnopolski protest nauczycieli - w aż siedemnastu miastach w Polsce nauczyciele wyszli na ulice, by żądać wycofania się z projektowanych zmian w oświacie.

Przy okazji obchodzonego 14 października Dnia Edukacji Narodowej przyjrzeliśmy się, jak często frazy związane z zawirowaniami w polskim szkolnictwie były wpisywane w ostatnich miesiącach w wyszukiwarce Google. Czy po dwóch miesiącach od decyzji o reformie emocje opadły? 

W czerwcu najczęściej wpisywanymi w pole wyszukiwarki frazami były Ministerstwo Edukacji Narodowej (z liczbą wyszukiwań 135 000), Karta Nauczyciela (40 500), Związek Nauczycielstwa Polskiego (znp: 27 100 zapytań), likwidacja gimnazjów (33 100) oraz co z gimnazjami (8 100), będące wynikiem obaw pedagogów. Czy zainteresowanie internautów zmalało? Zapraszamy do zapoznania się z infografiką. 

Znajdują się na niej również informacje dotyczące zapytań związanych bezpośrednio z Dniem Nauczyciela, który - pod wpływem zawirowań w szkolnictwem - zszedł jakby drugi plan.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij