Najpopularniejsze klipy telewizji internetowej WP.TV w 2012 roku

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Najpopularniejsze klipy telewizji internetowej WP.TV w 2012 roku

Redakcja telewizji internetowej WP.TV przygotowała ranking najczęściej odtwarzanych klipów wideo w 2012 roku. Na szczycie listy znalazł się materiał z autorskiej serii WP.TV Enigma, prezentującej największe tajemnice ze świata nauki i historii.

10 najpopularniejszych klipów WP.TV w 2012 roku osiągnęło łącznie 4,7 miliona odtworzeń. Ranking otwiera materiał z serii Enigma. W pierwszej dziesiątce nie zabrakło też klipów z innych autorskich produkcji WP.TV, w tym m.in. Polandii, która opowiada o życiu obcokrajowców w Polsce. Co ciekawe, w TOP 10 znalazły się tylko 3 materiały „zewnętrzne”, których źródłem są m.in. agencje prasowe. Klip TVN24/X-news uplasował się na wysokiej 2 pozycji, Reutersa na 6, natomiast Associated Press na 9.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Rozszerzając ranking o kolejnych 10 pozycji otrzymamy liczbę 8,4 mln odtworzeń. Materiały z TOP 100 2012 wygenerowały natomiast łącznie ponad 30 mln. odtworzeń. Co ważne, aż 67 produkcji z pierwszej setki było naszego autorstwa – mówi Łukasz Skalik, Kierownik WP.TV i Multimedialnego Wsparcia Portalu. – Cieszy to tym bardziej, że klipy tworzone na potrzeby serwisu, stanowią, w skali miesiąca, jedynie 5% dodawanych przez nas materiałów wideo. Gwarantują one jednak bardzo wysokie statystyki. W 2013 planujemy utrzymać pozycję lidera polskich telewizji internetowych, poszerzając jednocześnie produkcję tego typu kontentu – dodaje.

TOP 20 najpopularniejszych klipów telewizji internetowej WP.TV w 2012 roku

WP.TV w 2012 roku odwiedzało miesięcznie średnio 2,7 mln realnych użytkowników (źródło: Megapannel PBI/Gemius, styczeń-październik 2012), czyniąc ją najpopularniejszą telewizją internetową w Polsce. Serwis ofertuje kontent rozrywkowo-informacyjny. Dominują w nim krótkie materiały wideo. Przykładowo, treści agencyjne to średnio 1-3 min., wywiady z gwiazdami polskiego show biznesu 2-5 min., a produkcje autorskie maksymalnie do 10-12 min. Produkcje WP.TV nie raz były wyróżniane w kraju i zagranicą – m.in. w międzynarodowym konkursie projektów internetowych W3Awards organizowanym przez International Academy of the Visual Arts z siedzibą w Los Angeles.

 

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij