innogy wita muralem nową siedzibę Muzeum Sztuki Nowoczesnej na Powiślu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
innogy wita muralem nową siedzibę Muzeum Sztuki Nowoczesnej na Powiślu

innogy Polska zostało partnerem Muzeum nad Wisłą – nowej, tymczasowej przestrzeni wystawienniczej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, znajdującej się przy bulwarach wiślanych.

Zapowiadając jego otwarcie, innogy odsłoniło przy wejściu do stacji metra Centrum mural autorstwa Piotra Chuchli, zachęcający do odwiedzenia Muzeum nad Wisłą. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

innogy Polska w ramach partnerstwa z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odsłoniła przy wejściu do stacji metra Centrum mural zachęcający do odwiedzenia nowej przestrzeni wystawienniczej i edukacyjnej MSN, czyli Muzeum nad Wisłą przy bulwarach wiślanych. 

Mural zaprasza na pierwszą wystawę w Muzeum nad Wisłą pt. „Syrena herbem twym zwodnicza”, która jest opowieścią o kulturowych znaczeniach symbolu Warszawy i możliwościach wykorzystania go do tworzenia nowoczesnych miejskich tożsamości i wspólnot. W projekcie muralu znalazł się najstarszy wizerunek herbu Warszawy, zachowany na pieczęci z 1400 roku, słynna warszawska syrenka z młotem Pabla Picassa, inspirowany tym dziełem „Syren” Karola Radziszewskiego oraz obrazy Aleksandry Waliszewskiej. 

Bardzo się cieszę, że mural, który zaprojektowałem będzie pełnił funkcję drogowskazu do nowej siedziby niewątpliwie jednej z najciekawszych instytucji kultury na mapie Warszawy. Projekt w tym miejscu był od zawsze moim marzeniem jako warszawskiego projektanta dlatego mam nadzieję, że mural spodoba się mieszkańcom oraz odwiedzającym stolicę i zachęci ich do uczestnictwa w inauguracyjnej wystawie nt. odczytywania na nowo symbolu Warszawy oraz w kolejnych zaplanowanych wydarzeniach” – powiedział autor projektu muralu, Piotr Chuchla.    

Od lat jesteśmy silnie związani z Powiślem i chętnie angażujemy się tutaj w inicjatywy o charakterze kulturalno-edukacyjnym, takie jak: nowy symbol Warszawy na Moście Gdańskim, czyli neon „Miło Cię Widzieć”, działalność Placu Zabaw nad Wisłą czy autorski program nt. wykorzystania energii elektrycznej „innogy Powerbox” organizowany wspólnie z Centrum Nauki Kopernik. Tym bardziej cieszymy się, że do tych aktywności dołączyła współpraca z Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Mamy nadzieję, że nowa przestrzeń MSN szybko  zadomowi się na Powiślu i liczymy na dużo wspólnych ciekawych projektów” – powiedziała Karolina Tyniec-Margańska, Dyrektor ds. Komunikacji i Public Affairs w innogy Polska.

Oficjalne otwarcie Muzeum nad Wisłą odbędzie się w dniach 25-26 marca 2017 roku przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22. Więcej informacji na temat programu otwarcia oraz nowej siedziby MSN znajduje się na stronie www.artmuseum.pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij