Cała Szwecja od teraz na wynajem! Jak zostać jej właścicielem choć na chwilę?

Cała Szwecja od teraz na wynajem! Jak zostać jej właścicielem choć na chwilę?

Podczas gdy Berlin, Nowy Jork, czy San Francisco zakazują wynajmu krótkoterminowego mieszkań za pomocą serwisu Airbnb, Szwecja idzie o krok dalej. Wystawiła na wynajem całą powierzchnię kraju!

fot. pexels.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Airbnb to serwis internetowy, który umożliwia wynajem mieszkań od właścicieli. Szwecja zaszalała i wystawiła cały kraj - śpisz gdzie chcesz, bezpłatnie. Jak to możliwe?

Takie działanie są skutkiem szwedzkiego prawa zwanego "allemansrätten", które umożliwia turystom i mieszkańcom kontakt z naturą. Pozwala czerpać wszystkie dobra z przyrody bez skrępowania. Dzięki allemansrätten", każdy człowiek może korzystać z uroków lasów, tzn. zbierać i zjadać wszystkie dobra ziemi, chodzić po górach, pływać w rzekach czy szwedzkich jeziorach. Każdy może też rozbić namiot w dowolnym miejscu, pod warunkiem, że nie wchodzi na teren prywatny.

W serwisie Szwecja została podzielona na kilka regionów. W opisie wynajmu czytamy, że "obiekt" dostępny jest przez 365 dni w roku, spać można wszędzie, z toalety skorzystamy gdziekolwiek, a ogrzewanie działa od maja do sierpnia.

Film promujący Państwo na Airbnb:

PS

Także same miasta promują się na różne sposoby. Na naszym podwórku też widzieliśmy ciekawe promocje. Jedną z nich jest kampania 360 - “Łódź Pozdrawia". MOSQI.TO stworzyło akcję, która przedstawiła prawdziwy obraz miasta, wzbudziła pozytywne emocje, pokazała miejsce, w którym ostatnio sporo się zmieniło. Zobaczcie spoty promujące akcję:

Case study kampanii przeczytacie → tutaj.

PS2

Miasto Poznań również zwróciło na siebie uwagę nietypową akcją. Zobaczcie jak: 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij