Kampania nowej linii kosmetyków Schauma

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Kampania nowej linii kosmetyków Schauma

Jak namówić konsumenta, aby ten zmienił swoje przyzwyczajenia i sięgnął po nowy produkt? Zorganizować promocję sprzedażowo – wizerunkową, wyraźnie wskazującą na jego zalety. Takie mechanizmy wykorzystała marka Schauma, wprowadzając na rynek nową sublinię szamponów i odżywek Nature Moments.

Za pomysły i realizację kampanii odpowiedzialna jest agencja marketingu zintegrowanego Albedo Marketing.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Budowanie i komunikowanie przewag konkurencyjnych oraz mocnych stron produktu jest absolutną podstawą wszystkich działań związanych z jego launchem. To one wyznaczają charakter tworzonego contentu oraz rodzaj kanałów komunikacji i to dzięki nim kreujemy określone reakcje oraz odczucia odbiorców. Zintegrowanie tych działań z mechanizmami wsparcia sprzedaży decyduje często o sukcesie rynkowym produktu. Warto jednocześnie pamiętać, że pomysły dotyczące promocji danego artykułu muszą odpowiadać na bieżące potrzeby i oczekiwania konsumentów. Na takich założeniach opiera się kampania Schauma Nature Moments. Premierę nowych kosmetyków do pielęgnacji włosów z tej linii połączono z loterią konsumencką, w której nagrodami były rodzinne wycieczki do czterech krajów, nawiązujących swoją charakterystyką do składu kosmetyków – Grecji (oliwki z aloesem), Prowansji (lawenda z ziołami prowansalskimi), Portugalii (miód z opuncją), Chorwacji (maliny z olejem słonecznikowym). Efekt skojarzeń wzmacniał key visual akcji, w którym nawet nagrody dodatkowe, ekskluzywne walizki podróżne, odnosiły się do składu produktów i kolorystyki opakowań. Płaszczyzną komunikacji były punkty sprzedaży oraz promocyjny landing page.

W gnającym wciąż do przodu, przesyconym nowymi technologiami i elektroniką świecie, coraz częściej poszukujemy kontaktu z naturą, będącą wytchnieniem dla nas i naszych bliskich. Dzięki loterii promującej Schauma Nature Moments świat natury jest na wyciągnięcie ręki. A z każdym otwarciem butelki możemy przenieść się do miejsc, o których tak bardzo marzymy! – wyjaśnia Hanna Przybylska, Senior Account Manager z Albedo Marketing.

W całym procesie wprowadzania nowości na rynek, na każdym etapie opracowywania strategii, należy skupić się na insight’cie konsumenckim. Im bardziej zainteresujemy się tym, czego nabywca oczekuje od życia i od danej marki, tym większa szansa na to, że on zainteresuje się konkretnym produktem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij