Kabaret Chatelet w nowej kampanii reklamowej Wonga

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Kabaret Chatelet w nowej kampanii reklamowej Wonga

30 lipca rusza nowa kampania reklamowa Wonga. Firma będzie promowała „Modę na Zero”, czyli pożyczkę ratalną za 0 zł przy spłacie w 30 dni oraz pożyczkę krótkoterminową za 10 zł.

W kampanię kolejny raz zaangażowana została Formacja Chatelet. Za jej przygotowanie odpowiadała agencja Unlimited. Spoty wyprodukował dom produkcyjny Propeller Film.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– W działaniach reklamowych pokazujemy klientom, kiedy i jak mogą skorzystać z naszego produktu oraz w jakich sytuacjach Wonga może okazać się pomocna – mówi Małgorzata Maroszek, dyrektor Departamentu Marketingu w Wonga w Polsce. – Ważne jest dla nas, żeby niezależnie od tego, na co klient pożycza, miał pewność, że jest w stanie spłacić swoje zobowiązanie, czyli dokładnie wiedział, jaki jest koszt pożyczki. Dlatego też w spotach pokazujemy jak ważna jest dla nas transparentność naszych produktów – dodaje.

Idea kreatywna kampanii Wonga opiera się na historiach, w których banknoty Wonga – Pięćdziesiątka, Setka i Dwusetka – pojawiają się w życiu klientów potrzebujących finansowania ważnych dla siebie potrzeb. Spotykamy ich w różnych sytuacjach – pomagają rodzicom podzielić pokój dzieci czy wnuczkowi, który dostał jako prezent na nową drogę życia auto po dziadku. Banknoty przedstawiają także „Modę na Zero” – kredyt ratalny z możliwością wcześniejszej, bezkosztowej spłaty. W rolę banknotów wcielili się członkowie kabaretu Formacja Chatelet, którzy wystąpili także w poprzedniej kampanii marki.

Kostiumy do czterech spotów zaprojektowała jedna z najsłynniejszych kostiumografek w Polsce – Dorota Roqueplo, która tworzyła stroje do takich filmów jak: „Karski”, „Miasto 44”, „Plac Zbawiciela”, „Mój Nikifor”. Spoty wyreżyserował Łukasz Jaworski, twórca filmów reklamowych oraz seriali takich jak „Usta, Usta” czy „39 i pół”.

Za przygotowanie reklamy odpowiadała agencja Unlimited, z którą Wonga współpracuje od 2014 r. Media zaplanował i zakupił dom mediowy Starcom. Spoty wyprodukował dom produkcyjny Propeller Film.

– To już druga odsłona kampanii Wonga, w której najważniejszy jest przekaz, że odpowiedzialność i transparentność jest nieodzownym elementem biznesu, co obecnie jest bardzo cenne – mówi Piotr Soszyński, właściciel agencji Unlimited.

Reklama będzie emitowana w najpopularniejszych ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, m.in.: TVP1, TVP2, Polsat, TVN oraz w 69 kanałach tematycznych. Spot będzie towarzyszył najczęściej oglądanym programom, np. śniadaniowym, prognozom pogody, wiadomościom sportowym, a także filmom i serialom.

Oprócz kampanii telewizyjnej, 30 lipca startuje także kampania on-linowa. Za działania marketingowe w internecie odpowiada firma iProspect, która zajmuje się zakupem mediów i optymalizacją działań.

– Kampania planowana jest na największych portalach: WP, o2, Onet, Gazeta.pl, Allegro, a także w sieciach: GDN, Businessclick, czy Digitalcontact. Spoty on-line będą również promowane na platformach: YouTube, Facebook oraz VOD: w tym Ipla, WP, TVN – tłumaczy Aneta Gergont-Gałązka, senior online manager w Wonga w Polsce.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij