Volkswagen łamie schematy i do współpracy zaprasza niewidomego fotografa. Efekty zapierają dech w piersiach

Volkswagen łamie schematy i do współpracy zaprasza niewidomego fotografa. Efekty zapierają dech w piersiach

Ludzie mówią, że piękno jest wartością względną, każdy widzi je inaczej. Volkswagen sprytnie zaprzecza tej tezie i do współpracy przy reklamie nowego modelu Arteona zatrudnia niewidomego artystę.

Według koncernu Volkswagena zmysł wzroku nie jest potrzebny, żeby w pełni docenić piękno nowego modelu. Stąd pomysł, by do nowej sesji zdjęciowej samochodu, zatrudnić niewidomego fotografa.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pete Eckert tworzy obrazy z wykorzystaniem dotyku i słuchu. Jego oczy dostrzegają tylko niektóre błyski, pojedyncze smugi intensywnego światła, dlatego ten w swoich projektach wykorzystuje techniki malowania światłem.

Artysta przyznał, że to pierwszy projekt, który zbliżył go do motoryzacji. Dodaje również, że na długo przez rozpoczęciem współpracy, zapoznawał się z kluczowymi szczegółami dotyczącymi wyglądu Volkswagena Arteona.

Xavier Chardon, szef marketingu marki Volkswagen, powiedział: "Nowy Arteon reprezentuje ekspresyjny, awangardowy design. Pete Eckert przedstawił to w unikalny sposób. Obrazy, które stworzył, są oryginalnymi dziełami sztuki i mają wyjątkową atmosferę.”.

Sesja zdjęciowa wykonana była aparatem analogowym Mamiya RB67 w kompletnej ciemności, ale przy użyciu długiego czasu naświetlania, technik malowania światłem oraz podwójnej ekspozycji.

PS

Niekiedy zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów. Doskonale wiedzą o tym artyści z agencji J. Walter Thompson Amsterdam, gdzie w porze lunchu można doświadczyć uniesień kulinarnych, dzięki pracującemu tam szefowi kuchni - Robbiemu Postma. Ten wraz z fotografem agencji stworzyli niesamowity projekt.

Panowie w dość nietuzinkowy sposób sfotografowali składniki różnych potraw. Powstałe fotografie nie są efektem pracy w programach graficznych. Każdy element, każde ziarno ryżu zostało dodane ręcznie, bez pomocy Photoshopa. Efekt jest niesamowity, choć dość niepokojący! Na nas robi ogromne wrażenie!

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij