Rusza 3. edycja Santander Orchestra w nowej formule

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Rusza 3. edycja Santander Orchestra w nowej formule

Do 15 września br. trwają zapisy na Akademię Santander Orchestra. Młodzi muzycy, którzy zakwalifikują się do projektu, wezmą udział nie tylko w warsztatach masterclass, prowadzonych przez wybitnych muzyków orkiestrowych, ale także...

...w wykładach dotyczących takich zagadnień jak prawo autorskie czy social media. Zajęcia potrwają do grudnia br. i będą odbywać się w Centrum Relacyjnym Banku Zachodniego WBK.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

- Staramy się, aby zaangażowanie społeczne banku było wartościowe dla szerokiego grona odbiorców. Tak jest w przypadku naszych aktywności na polu kultury i sztuki. Wierzymy, że każdy powinien mieć do niej łatwy dostęp, bo to uczy otwartości, kreatywności, otwiera nowe perspektywy. Stąd projekt Santander Orchestra. Tworząc go, spojrzeliśmy na problem dostępu do muzyki przez pryzmat wschodzących talentów. Młodzi muzycy muszą przejść naprawdę trudną drogę, aby odnieść sukces i to właśnie na nich chcieliśmy się skupić. Zależy nam, aby dzięki Akademii z powodzeniem rozwinęli swój talent, a w przyszłości odnosili sukcesy artystyczne i zawodowe. Dlatego stawiamy na edukację praktyczną i teoretyczną, wykraczającą poza samą muzykę – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych Banku Zachodniego WBK.

Teoria i praktyka kształtowania artysty

W poprzednich latach, projekt Santander Orchestra skupiał się głównie na przygotowaniu młodych muzyków do gry w orkiestrze symfonicznej, szczególnie podczas tras koncertowych. Tegoroczna edycja jest kierowana do szerszego grona odbiorców. Seria wykładów i warsztatów ma na celu przybliżenie młodym muzykom tych zagadnień, które są kluczowe dla powodzenia na polu artystycznym, ale i zawodowym. Uczestnicy będą zatem mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności praktycznych w dziedzinie muzyki, jak również rozszerzenia edukacji o aspekty istotne z punktu widzenia prowadzenia i rozwoju ich kariery, często pomijane w toku tradycyjnego kształcenia artystycznego.

Podstawową częścią będą warsztaty masterclass, czyli seria lekcji indywidualnych prowadzonych przez wybitnych muzyków, w tym Jana Stanienda (skrzypce), Katarzynę Budnik-Gałązkę (altówka), Aleksandrę Rojek (obój), Arkadiusza Adamskiego (klarnet), Adama Krzeszowieca (wiolonczela), Andrzeja Krzyżanowskiego (flet), Krzysztofa Bednarczyka (trąbka), Tomasza Bińkowskiego (waltornia), Artura Kasperka (fagot) oraz Zdzisława Stolarczyka (puzon/tuba). Uzupełnieniem będzie seria wykładów teoretycznych, prowadzonych przez ekspertów w swoich dziedzinach, z zakresu prawa autorskiego, social media i public relations.

Zapisy online na warsztaty

Osoby zainteresowane udziałem w tegorocznej edycji Santander Orchestra mogą zarejestrować się na stronie www.santanderorchestra.com, gdzie dostępny jest również szczegółowy regulamin. W projekcie mogą wziąć udział osoby w wieku od 18 do 28 lat, które są studentami lub absolwentami uczelni muzycznej i mają specjalizację na jeden z instrumentów: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, flet/piccolo, obój, klarnet, klarnet/klarnet basowy, fagot, fagot/kontrafagot, waltornia, trąbka, puzon, tuba, instrumenty perkusyjne. Uczestnictwo w wybranych zajęciach wiąże się z opłatą w wysokości 30 zł. Pierwszy wykład odbędzie się 30 września br., natomiast pierwszy warsztat masterclass – 21 października br.

Projekt Santander Orchestra realizowany jest przez Bank Zachodni WBK i Fundację Młodych Talentów MyWay wspólnie z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej i Facebooku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij