Które stacje telewizyjne cieszą się największym zaufaniem Polaków?

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Które stacje telewizyjne cieszą się największym zaufaniem Polaków?

Największym zaufaniem Polaków wśród stacji telewizyjnych cieszą się TVN i TVN24 – wynika z badania European Trusted Brands 2013 przeprowadzonego przez Reader’s Digest. Dziennikarzem telewizyjnym, któremu ufamy najbardziej, okazał się prezenter Faktów TVN − Kamil Durczok.

Telewizja ma już kilkadziesiąt lat. W tym czasie zdobyła wśród mediów pozycję dominującą, wywierając ogromny wpływ na nasze życie. Większość ludzi zwyczajnie nie wyobraża sobie świata bez teleodbiornika. Rozwój telewizji kablowych i satelitarnych zaowocował ogromną różnorodnością oferty. Za pośrednictwem setek kanałów możemy korzystać z szeroko rozumianej rozrywki, a także serwisów informacyjnych, z których większość z nas coraz częściej czerpie wiedzę o świecie. Z sondażu przeprowadzonego przez Reader’s Digest wynika, że Polacy najbardziej cenią właśnie kanały i osoby związane z rozpowszechnianiem informacji. Które stacje telewizyjne obdarzyli w tym roku największym zaufaniem?

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

38% respondentów biorących udział w badaniu European Trusted Brands 2013 uznało TVN za Markę Godną Zaufania. TVN zdeklasował rywali i został laureatem Złotego Godła w kategorii Stacja telewizyjna. W opinii 18% ankietowanych najbardziej godną zaufania stacją telewizyjną jest Polsat, a 14% wskazało na TVP1. Marka TVN wyróżniła się na tle innych stacji wysokimi ocenami za stosunek wartości do ceny oraz wizerunek. Markę TVN24 respondenci docenili natomiast za jakość, zrozumienie potrzeb klienta oraz społeczną odpowiedzialność. Powtarzając ubiegłoroczny sukces, marka TVN24 została laureatem Kryształowego Godła.

W tegorocznym sondażu Polacy po raz pierwszy wybrali też osoby, które darzą największym zaufaniem. Gwiazdy szklanego ekranu nie zawsze mogą się poszczycić dobrą sławą, jednak Kamil Durczok od lat buduje zaufanie wśród swoich widzów. W badaniu European Trusted Brands 2013 zdystansował swych rywali, gromadząc 26% głosów i zyskując tym samym tytuł zwycięzcy w kategorii Dziennikarz telewizyjny. Na podium znaleźli się także Maciej Orłoś, który otrzymał 11% głosów oraz Piotr Kraśko z 10-procentowym wynikiem.

„To jest miłe potwierdzenie, że warto być w zgodzie z samym sobą i że to opisywanie świata, które my prezentujemy w Faktach, to jest coś, co znajduje Państwa uznanie, coś, dzięki czemu Państwo nam ufają. Z drugiej strony jednak jest to niebywała odpowiedzialność” – skomentował przyznany mu tytuł Kamil Durczok.

Zaufanie Polaków do dziennikarzy jako grupy zawodowej od lat znajduje się na tym samym, niskim poziomie. W 2011 roku ufało im 34% ankietowanych Polaków, w 2012 – 32%. W 2013 – 33%.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij