Cloud Technologies laureatem rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Cloud Technologies laureatem rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

Cloud Technologies zajęła 9. miejsce w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, w głównej kategorii „Fast 50” osiągając wzrost o 1558%. W zestawieniu polskich spółek, których w tegorocznym rankingu znalazło się 19, Cloud Technologies zajęła trzecie miejsce. W tym roku do rankingu...

...zgłosiło się ponad 300 firm z Europy Centralnej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Podobnie jak w poprzednich latach tegoroczny główny ranking Technology Fast 50 zdominowały firmy z branży IT, w tym tworzące aplikacje mobilne i UX-design, budujące platformy e-commerce, rozwiązania do automatyzacji procesów marketingowych czy systemy w obszarze Data Science, Big Data, Internet of Things bazujące na chmurze obliczeniowej. Stanowią one aż 78 proc. wszystkich spółek, które znalazły się w zestawieniu (rok wcześniej 74 proc.). W rankingu znalazły się również innowacyjne spółki specjalizujące się w tworzeniu rozwiązań światłowodowych, rozpoznawania głosu, radiologii cyfrowej, platform fin-techowych czy precyzyjnych instrumentów pomiarowych dla kosmonautyk.

9. miejsce wśród wszystkich podmiotów biorących udział w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe i 3. wśród tych podchodzących z Polski przypadło Cloud Technologies, która zajmuje pozycję rodzimego lidera Big Data marketingu. Założona i prowadzona przez Piotra Prajsnara spółka stworzyła jedną z największych na świecie hurtowni danych o zachowaniach i preferencjach internautów, która przetwarza już ponad 9 mld anonimowych profili internautów. W zeszłym roku spółka wprowadziła na rynek UnBlocka, innowacyjne rozwiązanie technologiczne dedykowane wydawcom i reklamodawcom. Umożliwia ono emitowanie reklam internetowych osobom, które posiadają oprogramowanie przeznaczone do ich blokowania. Formaty reklamowe wyświetlane za pośrednictwem UnBlocka, jak również same kreacje są nieinwazyjne i przyjazne dla internautów, a dzięki targetowaniu z wykorzystaniem zaawansowanej analityki Big Data precyzyjnie trafiają do grupy docelowej.

- To dla mnie zaszczyt, że po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni w prestiżowym rankingu Deloitte oceniającym dynamikę wzrostu firm innowacyjnych technologicznie. Zajmując 9. miejsce w głównym rankingu „Fast 50” poprawiliśmy nasz wynik o 12 miejsc w porównaniu do zeszłorocznego zestawienia. To prawda, że rynek Big Data as a Service to dziś najszybciej rozwijająca się gałąź IT, ale nasz sukces nie wynika jedynie z korzystnej koniunktury i postępującej cyfryzacji gospodarki, lecz przede wszystkim jest on efektem ciężkiej pracy całego zespołu, która przełożyła się na rewelacyjne wyniki – powiedział Piotr Prajsnar, CEO Cloud Technologies. Rok 2016 prowadzona przez niego spółka zakończyła z przychodami na poziomie 48,1 mln zł. To o 46,6 proc. więcej niż w roku poprzedzającym. Zysk netto wzrósł w tym samym czasie o 37,4 proc. sięgając poziomu 20,3 mln.

Deloitte podaje, że średnia dynamika wzrostu przychodów firm (na przestrzeni 2013-2016), które znalazły się w tegorocznym zestawieniu wyniósł 1 127 proc. Średni wzrost przychodów polskich firm, które znalazły się w głównej części zestawienia wyniósł ponad 790 proc. Aby znaleźć się w rankingu spółka musiała osiągnąć wzrost co najmniej w wysokości 310,4 proc.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij