Reklama zmienia spojrzenie: Reklamy przeciw przemocy wobec dzieci

Reklama zmienia spojrzenie: Reklamy przeciw przemocy wobec dzieci

Przemoc wobec dzieci to trudny temat, który u niektórych powoduje „mokre oczy”. Dlatego od lat organizacje, fundacje, instytucje państwowe tworzą kontrowersyjne, szokujące kampanie, które mają zwrócić naszą uwagę na problemy nadużywania przemocy.

Tym razem przygotowaliśmy dla Was kolejną część cyklu reklam, które mają zmienić nasze spojrzenie. Pod lupę wzięliśmy kampanie przeciwko przemocy wobec dzieci. Zobaczcie szokujące kreacje i dajcie nam znać, która z nich najbardziej podziałała na Waszą wyobraźnię!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

#10

Ta odważna niemiecka akcja społeczna ma zwrócić uwagę całego świata na problem przemocy wobec dzieci. W ramach kampanii stworzono plakaty, które mają poruszyć naszą wyobraźnie.

#9

Dla niektórych dzieci codzienność bywa bolesna… A gdyby tak zostać niezauważonym?

#8

Choć wielu dzieciom udaje się pomóc, dla niektórych życie to nie bajka…

#7

Maltretowanie, wykorzystywanie i zaniedbywanie najmłodszych odbywa się przy milczącym przyzwoleniu społeczeństwa. W Chinach, przy najbardziej uczęszczanych ulicach, postawiono worek treningowy do bicia dzieci. Miało to zwrócić uwagę na fakt, że każdego roku 30,5% dzieci pada ofiarą fizycznej i psychicznej przemocy.

#6

Kolejna kampania próbuje wpłynąć na postawy i zachowanie osób dorosłych, tak aby przestrzegali praw, jakie należą się każdemu dziecku, czyli szacunku, swobody wyrażania myśli a przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa i nienaruszalności cielesnej. Spot ma uwrażliwić społeczeństwo na krzywdę dzieci i skłonić każdego dorosłego do wzięcia odpowiedzialności za każde z nich.

#5

Bardzo ciekawe podejście do tematu przemocy względem dzieci, pokazała Fundacja Dzieci Niczyje. Na jednym z kinowych spektakli, każdy z uczestników seansu kinowego znalazł na swoim fotelu kartkę z przyklejonym do niej cukierkiem owiniętym w papierek z napisem Sekret. Czym jest tytułowy „sekret”?

#4

Problem przemocy społecznej jest często niezauważalny dla tych, którzy nie spotkali się z nią nigdy wcześniej. Hiszpańska fundacja ANAR, wzięła pod uwagę fakt, że przemoc wobec dzieci najczęściej ma miejsce w najbliższej rodzinie i w bardzo delikatny sposób dała znać dzieciom, że nie są same i mogą otrzymać pomoc. Zobaczcie jak!

#3

W obronie dzieci stanął David Beckham, którego ciało stało się podmiotem kampanii #ENDviolece. Sam bohater w spocie nie mówi wiele. Dopiero później pada znaczące: „Przemoc wobec dzieci może je naznaczyć na całe życie. To złe. Skończmy to!”.

#2

Co motywuje rodziców do krzywdzenia własnego dziecka? Tego nie powie nam, żadna kampania, ale skutki takiego zachowania, prezentuje nam spot, w którym widzimy czego nie może doczekać się maltretowane dziecko…

#1

Mówiąc o przemocy wobec dzieci, warto wspomnieć przemoc seksualną. Jeśli w młodym wieku dziecko jej doświadczy, trauma zostaje do końca życia…

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij