Branża energetyczna dostrzega siłę mediów internetowych - raport

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Branża energetyczna dostrzega siłę mediów internetowych - raport

Zwiększająca się liczba publikacji, wykorzystanie mediów społecznościowych oraz kontent video, to tylko niektóre z narzędzi wykorzystywanych dziś przez firmy z branży energetycznej. Najbardziej popularne wciąż są relacje z mediami, w szczególności internetowymi.

Raport  dostarcza zbioru informacji na temat komunikacji firm z sektora energii elektrycznej w pierwszym kwartale 2013 roku i pokazuje jak mocno firmy te wykorzystały media internetowe do komunikacji swoich marek. W badaniu uwzględniono firmy, których komunikacja była skuteczna i przełożyła się na publikacje w mediach. Wnioski płynące z raportu pokazują, że w mediach wciąż najczęściej pojawiają się duże koncerny, a ilość publikacji jest wprost proporcjonalna do wielkości przedsiębiorstwa. Ważnym jest również rosnące znaczenie mediów społecznościowych, które są jednym z dominujących kanałów komunikacji w tym sektorze.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tworząc ten raport chcieliśmy pokazać pełny obraz działań komunikacyjnych polskich firm energetycznych w obszarze media relations. Chodziło nam również o pokazanie jak wiele zmieniło się w ciągu sześciu lat funkcjonowania wolnego rynku energii w Polsce.  To właśnie on sprawił, że dziś firmy aktywnie zaangażują się w budowanie swojego wizerunku i komunikację z otoczeniem. To chyba jest największy wniosek płynący z tego raportu - mówi Magdalena Pawłowska, dyrektor agencji INSOURCE.

Opublikowany raport jest pierwszym z całego cyklu. Kolejne edycje będą analizować poszczególne kwartały danego roku. Pozwoli to na stworzenie obrazu komunikacji na rynku energii elektrycznej i wskaże zmiany jakie na nim zachodzą. Raport przygotowany został we współpracy z firmą REVIZOR zajmującą się monitoringiem internetu.

Pełna wersja raportu 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij