“Sztuka wyboru” w nowym spocie na rzecz ochrony językowego dziedzictwa kulturowego. Czy używasz go świadomie?

“Sztuka wyboru” w nowym spocie na rzecz ochrony językowego dziedzictwa kulturowego. Czy używasz go świadomie?

21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego, który powstał w celu ochrony różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. W tym wyjątkowym dniu ze szczególną dbałością mówiliśmy o nasz piękny języku polskim.

Z tej okazji Narodowe Centrum Kultury przygotowywało spot „Sztuka wyboru”, przekonujący do używania poprawnych form językowych. Spot jest kolejna odsłona akcji „Ojczysty - dodaj do ulubionych”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W spocie widzimy wybrane, codzienne sytuacje życiowe, w których posługujemy się naszym językiem. „W pewnej książce jest napisane, że życie to sztuka wyboru”… Jakich wyborów dokonujemy codziennie, ale nie zawsze świadomie? Spot „Sztuka wyboru” da Wam podpowiedź!*

Spot „Sztuka wyboru” powstał w oparciu o pracę konkursową 18-letniej Weroniki Kubas – zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu na scenariusz.

PS

Poprzedni spot w ramach kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych” rozgrywał się wewnątrz telefonu komórkowego, gdzie litery z polskiego alfabetu pozbawiane są charakterystycznych „ogonków”. Spot, w którym zauważamy groteskę zwraca uwagę na ten wszechobecny problem, jakim jest zaniedbywanie używania znaków diakrytycznych w komunikacji tekstowej.

PS2

"Ziomal, ziomuś, ziomeczek, ziomalinio", czyli kilka słów o komunikacji międzyludzkiej również w kampanii “Ojczysty - dodaj do ulubionych”:

 

*YouTube

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij