Niższa cena i gwarantowany upominek w konkursie najskuteczniejszą formą promocji wg Polaków

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Niższa cena i gwarantowany upominek w konkursie najskuteczniejszą formą promocji wg Polaków

Dział badań domu mediowego OMD przeprowadził badanie na temat atrakcyjności promocji i konkursów. Wyniki wskazują na fakt, że dla respondentów najciekawszą formą promocji jest obniżenie ceny produktu, zaś do wzięcia udziału w konkursie zachęca Polaków gwarancja otrzymania nawet drobnej nagrody.

Blisko 60% badanych przyznało, że najbardziej interesującym rodzajem promocji jest obniżka ceny produktu. Co piąty konsument podziela opinie, iż większa ilość produktu w tej samej cenie jest bardziej zachęcająca niż niższa cena, natomiast dla co dziesiątego Polaka najbardziej interesujący jest upominek dołączony do zakupu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Producenci często organizują konkursy, które mają zachęcić konsumentów do zakupu ich towarów bądź usług. Wyniki badania wskazują, że dla 40% respondentów najbardziej atrakcyjne są konkursy z nagrodami, nawet małymi i symbolicznymi, ale dla każdego kupującego. Odsetek kobiet doceniających konkursy typu „nagroda gwarantowana” jest znacznie większy niż procent mężczyzn (47% vs 33%).

W ankiecie zapytano Internautów także o formę udziału w konkursie. Blisko połowa badanych wybrałaby udział w konkursie, w którym bezzwłocznie uzyskuje się informację o ewentualnej wygranej, dzięki wiadomości ukrytej w opakowaniu produktu. Polaków mogą zainteresować również wymagające zaangażowania formy konkursów, takie jak: wysłanie przez Internet kodu z opakowania (26%) czy zbieranie opakowań do zostawienia w sklepie (11%).

Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI na reprezentatywnej próbie polskich internautów.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij