Apple zaprezentowało 13 nowych emotikon, które odzwierciedlają osoby niepełnosprawne

Apple zaprezentowało 13 nowych emotikon, które odzwierciedlają osoby niepełnosprawne

Emotikonki to nieodłączna część naszej popkultury. Kto przynajmniej raz dziennie nie używa uśmiechniętej buźki w wiadomości, niech pierwszy rzuci kamień.

Teraz Apple chce, żeby każdy w sieci miał możliwość wyrażania się za pomocą obrazków, dlatego gigant z Cupertino zgłosił do Unicode 13 emoji charakteryzujące osoby niepełnosprawne.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Marka proponuje wprowadzenie m.in. emoji z wózkami inwalidzkimi, psami przewodnikami czy protezami. Apple uważa, że niepełnosprawni również powinni mieć własne obrazki, dzięki którym będą mogli wyrażać ograniczenia. Przykładowe z tych, które zaprezentowano w Unicode, zostały opublikowane na Twitterze.

Jednak marka nie wprowadzi ich tak szybko. Lista emotikon z aktualizacji Emoji 11.0 jest już zamknięta. Możliwe, że do słownika emotikon trafią za niespełna rok.

"Dodanie tych emotikonów do doświadczeń życiowych użytkowników pomoże w promowaniu różnorodnej kultury obejmującej niepełnosprawność. Emoji są uniwersalnym językiem i potężnym narzędziem komunikacji, a także formą osobistej ekspresji, mogą być używane nie tylko do reprezentowania osobistych doświadczeń, ale także do pokazania wsparcia.” - tłumaczy firma w dokumencie, który trafił do konsorcjum Unicode.

Czy to pomysł, który docenią niepełnosprawni? Co myślicie o takim emoji?

PS

Emotikonki cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród płci pięknej. Czy jednak ikonki reprezentują dziewczyny, które ich używają? – takie pytanie zadało Always w jednej ze swoich reklam Always #LikeAGirl - Girl Emojis.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij