Prawie 70 mln odsłon kampanii „Otwieracz Żywca”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Prawie 70 mln odsłon kampanii „Otwieracz Żywca”

69 mln odsłon i dotarcie do 17 mln unikalnych użytkowników to prawdziwy sukces ostatniej kampanii internetowej marki Żywiec.

Kampania „Otwieracz Żywca” miała za zadanie poinformowanie użytkowników internetu o nowej identyfikacji marki w niebanalny sposób. Składała się ona z dwóch odsłon: innowacyjnej kampanii internetowej oraz konkursu dla internautów realizowanego na profilu marki na Facebooku. Oba działania zostały oparte na filmie prezentującym wyjątkowy otwieracz, który swoją konstrukcją nawiązywał do idei tzw. maszyny Goldberga. Kampania była widoczna na głównych portalach internetowych. Dodatkowo, konkursowi towarzyszyło wsparcie na Facebooku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wyniki akcji „Otwieracz Żywca” wskazują na jej bardzo szeroki zasięg oraz, co najważniejsze, duże zaangażowanie internautów. W sumie kampania zanotowała aż 69 mln odsłon, co stanowi wartość dwukrotnie wyższą od średniej dla innych aktywacji z kategorii alkoholi. Komunikat dotarł do 17 mln unikalnych użytkowników, a w grę na profilu marki na Facebooku zagrano ponad 200 tys. razy. Poziom zaangażowania fanów był dwukrotnie wyższy od przeciętnego.

Przeprowadzona kampania wpisuje się w nowe pozycjonowanie marki, która otwiera się na młodszych konsumentów, pełnych energii i apetytu na życie.

Autorem wszystkich działań związanych z aktywacją „Otwieracz Żywca” jest agencja GONG. Dla marki Żywiec pracują: działania z zakresu ATL – agencja DDB, z zakresu BTL – Men at Work. Za aktywacje interaktywne odpowiada GONG, wsparcie PR zapewnia TBWA PR. Zakupem mediów dla marki Żywiec zajmuje się dom mediowy MediaVest.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij