LEGO wprowadza ekologiczne klocki z trzciny cukrowej

LEGO wprowadza ekologiczne klocki z trzciny cukrowej

LEGO stawia na ekologię – botaniczne elementy takie jak liście, drzewa czy krzewy będą tworzone z plastiku na bazie trzciny cukrowej. Wszystko po to, aby zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery.

fot. www.lego.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Największy producent klocków na świecie, LEGO do sprzedaży wprowadza gamę elementów z materiałów przyjaznych środowisku – roślinnego plastiku uzyskiwanego z trzciny cukrowej. Nowe, ekologiczne, elementy botaniczne LEGO pojawią się w różnych odmianach liści, krzaków i drzew. Trafią do sprzedaży w wybranych krajach od sierpnia br.

Grupa LEGO postawiła sobie za cel i zobowiązanie, by do 2030 roku do produkcji głównych produktów i opakowań używać materiałów zrównoważonych ekologicznie.

PS adidas X Parley the Oceans

Swoją walkę z plastikiem toczy także adidas. Marka w ubiegłym roku sprzedała milion par butów wyprodukowanych z plastiku wyłowionego z oceanów. Do 2024 roku adidas planuje produkować wszystkie buty wyłącznie z plastiku pozyskanego tą drogą. W realizacji projektu pomóc ma organizacja ekologiczna Parley the Oceans: Adidas chce produkować buty tylko z plastiku wyłowionego w oceanach.

PS2 McDonald’s X Starbuck: NextGen Cup Challenge

NextGen Cup Challenge to inicjatywa mająca na celu opracowanie nowego typu kubka, który w całości będzie nadawał się do recyklingu. Powstała ona w efekcie partnerstwa McDonald’s i Starbucks na rzecz ochrony środowiska. Obie firmy odpowiadają łącznie za 4% rocznej światowej produkcji plastikowych i papierowych kubków: McDonald’s łączy siły ze Starbucksem – dla środowiska.

PS 3

W celu ochrony środowiska coraz więcej firm decyduje się na wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyclingu i podejmuje działania w celu ograniczenia wytwarzania plastiku. O ciekawych przykładach takich działań możecie przeczytać w materiale 5 światowych marek, które rozpoczęły ekologiczną rewolucję.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij