Kto rządzi naszym życiem: my sami, inni ludzie czy algorytmy? – zwycięzcy konkursu Art Moves na najlepszą pracę billboardową

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Kto rządzi naszym życiem: my sami, inni ludzie czy algorytmy? – zwycięzcy konkursu Art Moves na najlepszą pracę billboardową

Twórcy z całego świata wykazali ogromne zainteresowanie konkursem Art Moves – otrzymano prace z 76 krajów świata. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „Kto rządzi naszym życiem: my sami, inni ludzie czy algorytmy?” Znamy już laureatów konkursu – zwycięzcę i 9 prac wyróżnionych.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves jest jedynym na świecie festiwalem sztuki billboardowej, który od 11 lat prezentuje i promuje tę kategorię sztuki publicznej. W ramach festiwalu w przestrzeni miasta Torunia prezentowane są prace artystów z całego świata, poruszające ważne, aktualne tematy. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W tym roku artyści zostali zaproszeni do twórczej interpretacji hasła: „Kto rządzi naszym życiem: my sami, inni ludzie czy algorytmy?”. Na tegoroczny konkurs wpłynęło w sumie 1024 prac, nadesłanych przez 562 artystów z aż 76 krajów świata. Otrzymano prace z Ukrainy, USA, Tajwanu, Filipin, Rosji, Kuby, Wielkiej Brytanii, Iranu i wielu innych! Wyjątkowo dużo prac otrzymano z Rosji i Iranu. Pokazuje to, że twórcom z tych państw szczególnie bliskie jest tegoroczne hasło konkursowe.

Jury w składzie: Christine Wong Yap (artystka, Nowy York), Adam Niklewicz (artysta, North Haven, Connecticut, USA), Małgorzata Augustyniak (historyk sztuki, wiceprezes zarządu AMS SA, Warszawa), Joanna Górska (artystka, kurator, dyrektor artystyczny Festiwalu Art Moves, Toruń) wyróżniło 10 prac, które zostaną pokazane na bilbordach w ramach Festiwalu Art Moves 2018. Są to prace następujących artystów:

  • Ying-Hsiu Chen i Hsiang-Ying Chen / Tajwan
  • Felipe Jácome / Ekwador
  • Łukasz Mesjasz / Polska
  • Serra Unal / Włochy
  • Katarzyna Łyszkowska / Polska
  • Mabi "SELF" Lusala / Czechy
  • Oksana Fedun / Ukraina
  • Cristian Brinza / Mołdawia
  • Adam Bejnarowicz / Polska
  • Katherine R. Paz i Erick Ginard / Kuba

Jury za najbardziej interesującą pracę uznało projekt, którego autorkami są Ying-Hsiu Chen i Hsiang-Ying Chen z Tajwanu i właśnie do nich powędruje Główna Nagroda Konkursu w wysokości 5000 PLN.


Ying-Hsiu Chen i Hsiang-Ying Chen (Tajwan) – zwyciężczynie konkursu


Cristian Brinza (Mołdawia) - praca wyróżniona


Katherine R. Paz i Erick Ginard (Kuba) - praca wyróżniona


Serra Unal (Włochy) - praca wyróżniona

Festiwal rozpocznie się 1 września 2018 w Toruniu, oficjalne otwarcie odbędzie się 7 września.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij