Inwestowanie w CFD na bitcoin online

Inwestowanie w CFD na bitcoin online

Zarabianie z tytułu inwestowania w kryptowaluty obarczone jest dużym ryzykiem. Jednak dzięki podejmowaniu owego ryzyka inwestorzy są w stanie osiągać bardzo wysokie zyski.

Jednym ze sposobów prowadzenia takich inwestycji jest inwestowanie w CFD na bitcoin. Transakcje takiego typu można przeprowadzać głównie w trybie online, bez wychodzenia z domu, dzięki platformom brokerów kryptowalutowych. Na czym polegają kontrakty CFD na bitcoin i jak je w praktyce zawierać?

Inwestowanie w instrumenty pochodne CFD

CFD to inaczej kontrakty na różnice kursowe i są one instrumentami pochodnymi odzwierciedlającymi cenę instrumentu bazowego w danym momencie w przyszłości. Kursy CFD kształtują się w parze z cenami ich odpowiedników na rynku. Inwestowanie w CFD na bitcoiny ma wiele zalet, przede wszystkim fakt, że można w tym przypadku stosować dźwignię finansową i zwielokrotnić swoje potencjalne zyski. Warto też podkreślić, że kontrakty CFD na bitcoiny pozwalają inwestować we wzrosty i spadki tego instrumentu. Jako że ceny kryptowalut, w tym również bitcoina, cechują się dużą zmiennością, to klasyczne nabywanie kryptowalut jak akcji giełdowych wiąże się z dużym ryzykiem. Natomiast kontrakty CFD dają większe pole manewru dla inwestorów i wypracowywania zysków w okresie zarówno wzrostów, jak i spadków.

Inwestowanie w CFD za pośrednictwem brokera

Jeśli inwestor chce rozpocząć inwestowanie w kontrakty CFD na bitcoin (www.xtb.com/pl/bitcoin-kb), najłatwiej będzie mu korzystać z oferty jednego z brokerów działających w Polsce bądź za granicą. Dobrym wyborem będzie broker zaufany, którego działalność podlega nadzorowi. Przykładem brokera oferującego CFD na bitcoin jest platforma XTB, oferowana przez Polski Dom Maklerski istniejący od 2002 roku, który nadzorowany jest przez Komisję Nadzoru Finansowego i notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Na czym polega inwestowanie w CFD?

Inwestor powinien w pierwszej kolejności założyć indywidualny rachunek klienta na wybranej platformie brokerskiej. Po wpłacie pierwszych środków finansowych (zgodnie z minimalnym depozytem dla nowych klientów), może on w trybie online rozpoczynać inwestowanie w instrumenty pochodne na bitcoin.

W ten sposób nie ma konieczności posiadania cyfrowego portfela kryptowalut, ponieważ inwestor nie staje się formalnie ich właścicielem. Zaletą inwestowania w CDF za pośrednictwem renomowanego brokera, na platformie online jest to, że klienci mają do dyspozycji dźwignię (w przypadku XTB jest to dźwignia do 1:5), oraz mogą korzystać z niskich spreadów.

Prowadzenie inwestycji w CFD na bitcoiny umożliwia także platforma handlowa xStation, czyli narzędzie, za pośrednictwem którego można inwestować w ponad 3000 instrumentów pochodnych, w tym na kryptowaluty takie jak bitcoin. Do platformy inwestycyjnej można zalogować się za pomocą każdej przeglądarki internetowej, zainstalowanej aplikacji desktopowej lub aplikacji mobilnej na smartfonie czy tablecie. Konto klienta zakłada się w prosty sposób, przy użyciu indywidualnego adresu mailowego i wybranego hasła.

Po zalogowaniu się na platformę brokerską trzeba znaleźć CFD na bitcoin. Można zobaczyć wykres bitcoina i rozpocząć inwestowanie w CFD na bitcoin online. Wystarczy otworzyć pozycje, zakładając się z brokerem, że wartość bitcoina będzie rosnąć lub będzie spadać. Po dokonaniu kupna lub sprzedaży otwarta pozycja pojawia się na koncie klienta w obszarze roboczym na platformie xStation. Kolejnym krokiem jest zamykanie pozycji i realizowanie zysków bądź strat wynikających ze zmiany kursu. Najczęściej brokerzy upraszczają ten etap klientom i pozwalają na zamknięcie pozycji za pomocą jednego kliknięcia.

Przydatnym narzędziem udostępnianym na platformach brokerskich jest kalkulator pozycji, który może być wbudowany w okno zlecenia transakcji. Za jego pomocą można stosunkowo prosto obliczyć możliwe konsekwencje podjętej inwestycji w CFD na bitcoin.

Jeśli nadal nie wiemy, jak inwestować w kontrakty na bitcoiny, dobrze jest skorzystać z konta demonstracyjnego, aby przynajmniej na początku nie ryzykować własnych pieniędzy z uwagi na nietrafione inwestycje nowicjusza.

Zobacz także: Najlepszy broker Forex

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij