50 kreatywnych aplikacji na stanowisko dyrektora internetów i Janusza Tracza non-bullshit marketingu w G2A

50 kreatywnych aplikacji na stanowisko dyrektora internetów i Janusza Tracza non-bullshit marketingu w G2A

Nudne, suche ogłoszenia o pracę powoli przechodzą do lamusa, czego przykładem jest akcja rekrutacyjna G2A Marketplace, w ramach której poszukiwany jest „Dyrektor Internetów i Janusz Tracz non-bullshit marketingu”.

G2A Marketplace, największa na świecie platforma aukcyjna dla produktów cyfrowych, jak gry czy oprogramowania, szuka dyrektora internetów i Janusza Tracza non-bullshit marketingu, czyli nowej osoby do pracy na stanowisko specjalisty ds. digital marketingu. Zamiast nudnego, suchego opisu funkcji, platforma stworzyła filmik, w którym w niekonwencjonalny sposób przedstawione zostały m.in. wymagania od kandydata oraz obowiązki, które będą do niego należały na tym stanowisku. Szerszy opis filmu jest zbędny, musicie przekonać się sami, o co chodzi, oglądając go.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z jakim odzewem spotkała się cała akcja? Ile aplikacji na stanowisko do tej pory wpłynęło i czy były one utrzymane w podobnym tonie co ogłoszenie?

– Śmiało mogę powiedzieć, że film „dowiózł target". A tak serio – tego typu materiały lubią polaryzować, a więc albo „siądzie”, albo kompletnie nie. W tym przypadku w przeważającej mierze „zażarło”. Komentarze krytyczne się zdarzały (bardzo niewiele), ale wypuszczając taki film, oczywiście się z tym liczyliśmy. Śledzimy wzmianki związane z filmem i mamy świadomość, że dotarł on tam, gdzie powinien. Dostajemy pozytywny feedback z całego marketingowego spektrum Polski. Do dzisiaj dostaliśmy około 50 aplikacji, a nowe spływają codziennie. W sumie są jak wino – im później, tym „lepsze”. Widać, że niektórzy potrzebowali nieco więcej czasu, by zrobić coś bardziej kreatywnego. Praktycznie wszystkie zgłoszenia są niestandardowe (od lekkich wariacji do całkowitego odjazdu). Niestety jeszcze nie dostaliśmy drzeworytu. Liczbę uznajemy za naprawdę spory sukces. Znalezienie osoby z doświadczeniem marketingowym, a przy okazji #gaming native, #english native i #internet native jest ekstremalnie trudne, dlatego postanowiliśmy zrobić to „inaczej”. Zależy nam, by osoby o takim profilu wiedziały, że G2A.COM szuka specjalistów. Nawet jeśli za tydzień wybierzemy najlepszą osobę, to będziemy traktować tę listę zgłoszeń jako listę z pierwszeństwem w następnych rekrutacjach – mówi Marek Magoń, marketing communication managera w G2A.

PS

Zgodnie z tematyką, podpowiadamy też, jak nie pisać ogłoszenia o pracę w branży kreatywnej.

PS2

Jeśli szukacie pracy, polecamy częste zaglądanie do zakładki Praca: nowymarketing.pl/praca

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij