Barbara Kurdej-Szatan i Mateusz Damięcki w rolach zwierząt klatkowych

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Barbara Kurdej-Szatan i Mateusz Damięcki w rolach zwierząt klatkowych

W poniedziałek 8 października w kinie Atlantic w Warszawie odbyła się polska premiera Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej – „Koniec Epoki Klatkowej”, w której główne role zagrali aktorzy: Barbara Kurdej-Szatan i Mateusz Damięcki. Aktorzy wcieli się w role zwierząt, które hodowane są w klatkach.

Celem inicjatywy jest położenie kresu nieludzkiemu traktowaniu zwierząt hodowlanych trzymanych w klatkach, a autorem projektu organizacja Compassion Polska (CIWF Polska). Aktorzy zamknęli się w specjalnie dla nich przygotowanych klatkach, żeby choć przez chwilę poczuć się tak, jak miliony zwierząt każdego dnia. Po odegraniu swojej krótkiej, acz kluczowej roli, aktorzy podpisali Europejską Inicjatywę Obywatelską i odebrali od organizacji Compassion oficjalny certyfikat potwierdzający dodanie ich głosu wsparcia do pozostałych głosów płynących od obywateli Europy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Premiera była jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej w Polsce. Nasz kraj jest jednym z 7 państw tworzących Komitet Obywatelski, który reprezentuje wszystkich obywateli w Unii Europejskiej. Polskę w tym Komitecie reprezentuje Małgorzata Szadkowska z organizacji Compassion Polska.

W kolejnych dniach odbędą się wydarzenia inaugurujące w ponad 20 innych europejskich krajach oraz w kilkunastu polskich miastach. Do Compassion dołączyło blisko 130 organizacji z całej Europy, w tym największe organizacje w Polsce. Mają one 1 rok na zebranie co najmniej 1 miliona podpisów obywateli UE pod Inicjatywą. W Polsce chcą zebrać 100 000 podpisów. Następnie podpisy trafią do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Jeśli Inicjatywa się powiedzie, może w znaczący sposób zmienić cały system produkcji żywności i sektor hodowlany, mając największy wpływ na życie zwierząt w historii Europy.

Więcej informacji o Inicjatywie znajduje się na stronie www.ciwf.pl/eio.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij