Open for Open Minds – Zabawa słowem w kampanii employer brandingowej Capgemini

Open for Open Minds – Zabawa słowem w kampanii employer brandingowej Capgemini

Capgemini przygotowało nietypową kampanię employer brandingową zatytułowaną „Open for Open Minds”. W ramach akcji w 5 miastach w Polsce pojawiły się banery oraz billboardy, których celem jest zwrócenie uwagi potencjalnych kandydatów przez grę słowem.

Open for Open Minds to część całorocznej kampanii employer brandingowej Capgemini, przedsiębiorstwa świadczącego usługi w zakresie konsultingu, technologii informatycznych i outsourcingu. Koncept akcji w dużej mierze opiera się na zabawie słowem.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Profil grupy docelowej różni się od danego miasta – stąd też zagadki są inne. Nasi potencjalni kandydaci otrzymują dużą ilość ofert pracy w ciągu miesiąca, a nieraz i tygodnia (np. programiści). Dlatego nie chcieliśmy pójść w stronę nachalnego przekonywania „dołącz do nas”, tylko postawiliśmy na zwrócenie na siebie uwagi poprzez grę/zabawę licząc, że kiedy będą gotowi na zmianę pracy, pomyślą o Capgemini – mówi Dominika Nawrocka, brand communication manager Capgemini.

Kampania toczy się w 5 miastach w Polsce, w których firma ma swoje oddziały – w Krakowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu i Poznaniu. Akcja jest prowadzona zarówno przez działania offline na billboardach, brandingu komunikacji miejskiej, oraz citylightach, jak i online (Google Ads, social media).

PS

Nudne, suche ogłoszenia o pracę powoli przechodzą do lamusa, czego przykładem jest akcja rekrutacyjna G2A Marketplace, w ramach której poszukiwany jest „Dyrektor Internetów i Janusz Tracz non-bullshit marketingu”.

PS2

Zgodnie z tematyką, podpowiadamy też, jak nie pisać ogłoszenia o pracę w branży kreatywnej.

PS3

Jeśli szukacie pracy, polecamy częste zaglądanie do zakładki Praca: nowymarketing.pl/praca

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij