Cloud Eye Makeup, czyli z głową w chmurach

Cloud Eye Makeup, czyli z głową w chmurach

Magiczny Cloud Eye Makeup zawładnął światem beauty w zwariowanym tempie. Social media zasypała fala materiałów od beauty influencerów z wykorzystaniem tego trendu. Czym jest „makijaż chmurkowy”?

To artystyczny makijaż, który polega na malowaniu na powiece (i nie tylko) głównie chmur oraz motywów związanych z astrologią w przeróżnych konfiguracjach kolorystycznych. Trend Cloud Eye Makeup mocno związany jest z astrologią, która jest motywem przewodnim w świecie beauty w 2018. Prekursorką instagramowego trendu jest @nikkietutorials, która opublikowała zdjęcie z tym makijażem i zgarnęła 670 tys. instagramowych serduszek, podbijając tym świat Instagrama.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na sklepowych półkach możecie śledzić nowe produkty inspirowane astrologią, a infuencerzy rywalizują ze sobą, publikując recenzje nowych produktów. O tym trendzie przeczytasz również w najnowszym TRENDair, któremu poświęcono osobny rozdział.

Jak zrobili to inni po @nikkietutorials?

Na przykładach widzimy interpretację danego trendu. Beauty influencerzy nie skupili się na 100% odwzorowaniu makijażu. Stworzyli interpretację trendu, dając wartość dodaną innym. Dzięki temu zainspirowali tysiące użytkowników. Czy możemy to nazwać przepisem na sukces?

Wskazówki:

  1. Śledź na bieżąco poczynania światowych i polskich beauty influencerów na Instagramie i YouTube, tj. @nikkietutorials, @nataliebeautyyy, @lauralee, @dom.skii.
  2. Nie czekaj na realizację takiego makijażu (trendu), musisz działać real-time marketingowo! Opublikowanie materiału kilka miesięcy później odniesie wynik odwrotny do zamierzonego.
  3. Zrób zdjęcie makijażu, które opublikujesz na Facebooku oraz Instagramie. W przypadku Instagrama nie zapominaj o kluczowych hasztagach, którymi posługują się beauty influencerzy. Skorzystaj z narzędzi tj. kokohash.com – pomoże Ci dobrać najlepsze hasztagi.
  4. Nagraj video z Cloud Eye Makeup z pełną wersją na YouTube oraz wersję na Instagrama. Pamiętaj, zainspiruj się!
  5. Odpowiednio opisz film na YT pod kątem pozycjonowania w tym kanale, używając słów kluczowych związanych z branżą beauty oraz powiązanych z tematyką.  

Na czym polega fenomen tego makijażu? Jak tworzyć trendy, które przerodzą się w viral? Czy warto kopiować tego typu trendy? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania – pobierz najnowszy raport TRENDair i odkryj niezbędne wskazówki dla marketera działającego w branży beauty oraz benchmarki, którymi warto się zainspirować.

 

Roksana Binkowska 
social media manager w agencji reklamowej MDI.

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonatka social mediów i świata mody. Miłośniczka nowoczesnych rozwiązań oraz najnowszych trendów świata marketingu i PR, a szczególnie mediów społecznościowych. Uwielbia podróżować, a w wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij