Bałtycki Ekosystem – roślinna strefa w centrum Poznania

Bałtycki Ekosystem – roślinna strefa w centrum Poznania

Śląsk miał swój zielony tramwaj, Warszawa – lasy w słupach reklamowych. Poznań odpowiedział wyjątkową, otwartą dla wszystkich zainteresowanych, roślinną strefą w samym centrum miasta.

Od 30 października w głównym holu biurowca Bałtyk wyrosła roślinna strefa, zaprojektowana przez markę VOX, projekt botaniczny ro_ślinka i sklep roślinny Zarośla.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

 – Z rośliną żyje się lepiej. Wie o tym każdy, kto do pustego mieszkania wprowadził choć jedną roślinkę. Otoczeni miejską dżunglą, tęsknimy do prawdziwej zieleni, która koi zmysły i uzdrawia zanieczyszczone powietrze. Dlatego połączyliśmy siły, aby w przestrzeni biurowca Bałtyk stworzyć „Bałtycki Ekosystem” – opowiadają organizatorzy.

Według prognoz, już za kilkanaście lat mieszkańcy największych aglomeracji będą mieli do dyspozycji jedynie niewielkie, kompaktowe mieszkania, usytuowane w wysokich wieżowcach. Funkcje społeczne przeniosą się poza prywatne domy. Coraz większą rolę będą więc odgrywać przestrzenie publiczne. Dzięki świadomemu projektowaniu i zastosowaniu sprytnych rozwiązań, mogą one poprawiać jakoś życia, m.in. przez wykorzystanie zbawiennego wpływu roślin na nasze zdrowie i samopoczucie. VOX o wnętrzu myśli na wiele sposobów, a w centrum zainteresowania zawsze stawia użytkownika danej przestrzeni. Tym razem eksperci VOX pomyśleli o wszystkich szukających oddechu w miejskiej dżungli i we współpracy z roślinnymi specjalistami, stworzyli wielofunkcyjną, przyjazną strefę w samym sercu Poznania.

„Bałtycki Ekosystem” zwraca uwagę na rolę zielonej infrastruktury i potrzebę dbania o przestrzeń, w której funkcjonujemy na co dzień. Główny hol budynku, udomowiony przez VOX, projekt botaniczny ro_ślinka i sklep roślinny Zarośla, zaprasza do interakcji nie tylko swoich stałych użytkowników, ale też wszystkich, którzy mają ochotę zatrzymać się na chwilę i odetchnąć w roślinnym towarzystwie. Zielone strefy dają możliwość odpoczynku, zachęcają do nawiązywania nowych znajomości i w zabawny sposób opowiadają o ogromnym potencjalne drzemiącym w naszych roślinnych towarzyszach.

Roślinna strefa „Bałtycki Ekosystem”, zlokalizowana w holu biurowca Bałtyk, potrwa od 30 października do 24 listopada i będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych. W ostatnim dniu działania strefy odbędzie się roślinny targ, podczas którego będzie można nabyć upatrzoną roślinkę. „Bałtycki Ekosystem” stanowi część akcji VOX – „Porozmawiajmy o wnętrzu”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij