„Przetarg na Produkcje Filmów Reklamowych” – długo oczekiwany rozdział Białej Księgi został opublikowany

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
„Przetarg na Produkcje Filmów Reklamowych” – długo oczekiwany rozdział Białej Księgi został opublikowany

Długo oczekiwany rozdział Białej Księgi dla obszaru produkcji filmów reklamowych został właśnie opublikowany. Dobre praktyki i najlepsze standardy są efektem organizowanego przez SAR i PSML Dialogu Branżowego, w którym uczestniczyli reklamodawcy, agencje i domy produkcyjne.

Nowy rozdział zawiera przygotowane przez obie strony (klientów i domy produkcyjne) rekomendacje, wskazówki, dwa modele procesów oraz dokumenty przetargowe przygotowane jako najlepsze standardy uwzględniające interesy, oczekiwania i możliwości obu stron.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W rozdziale znalazły się m.in.:

  • źródła wiedzy o rynku produkcji filmów reklamowych,
  • wzór prośby o informację RFI (Request For Information) w kategorii produkcja filmów reklamowych,
  • rekomendowany i opcjonalny model przetargu na produkcję filmów reklamowych,
  • minimalny czas w przetargach,
  • wskazówki efektywnej komunikacji w przetargach uwzględniającej jawność uczestników postępowań, równy dostęp do informacji i zasady udzielania informacji zwrotnych,
  • terminy płatności i koszt pieniądza w czasie,
  • rekomendacje co do ochrony własności intelektualnej i praw autorskich w przetargu.

Rozdział „Przetarg na Produkcje Filmów Reklamowych” znajduje się na stronie www.dobryprzetarg.com.pl/kategorie/przetarg-na-produkcje-tv.html

W grupach tematycznych w ramach Dialogu Branżowego wzięło udział 36 ekspertów ze strony Agencji oraz 42 ekspertów ze strony reklamodawców z najbardziej reklamujących się branż: FMCG, farmaceutyki, bankowość, ubezpieczenia, media i rozrywka, telekomunikacja, transport. W spotkaniach otwartych wzięło udział ponad 220 uczestników.

– Oddajemy w ręce profesjonalistów rekomendacje i narzędzia, które odzwierciedlają unikalne ustalenia z wielu dyskusji i spotkań zespołów reklamodawców i domów produkcyjnych. Dla części rynku będzie to jedynie opis najlepszych, stosowanych już przez nich praktyk w obszarze produkcji filmów reklamowych. Innym uczestnikom rynku te standardy mogą pomóc uzyskiwać lepsze rezultaty w produkcji – tak jakościowe, jak i kosztowe. Mamy przekonanie, że przekazujemy zebraną w jednym miejscu wiedzę i narzędzia, które poprawiają efektywność procesów zakupowych, ich szybkość, transparentność, koszty, nie osłabiając przy tym koncentracji na cenie i jakości kupowanych usług. SAR i działający w jego strukturze Klub Producentów Reklamowych oraz PSML planują warsztaty edukacyjne i dalsze spotkania z udziałem ekspertów Dialogu, których celem będzie upowszechnianie opracowanych materiałów. Niezależnie, opracowania są już dostępne i mogą zasilać procedury biznesowe oraz codzienne działania marketingu, zakupów, agencji reklamowych i domów produkcyjnych – wszystkich, dla których istotna jest ciągła poprawa finalnej efektywności produkcji filmów reklamowych – mówi Małgorzata Olczak, ekspertka Dialogu Branżowego, liderka grupy produkcja filmów reklamowych, CEE regional category manager, GSK.

– Polski rynek produkcji filmów reklamowych potrzebował właśnie takiego manuala, który dziś staje się ogólnodostępnym narzędziem. Jako klub zrzeszający największe studia produkcyjne jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Po pierwsze mamy teraz realną szansę na to, by przetargi w obszarze produkcji filmowej odbywały się w transparentnym i efektywnym trybie, którego beneficjentami są w równym stopniu obie strony. Po drugie, w wyniku ustaleń rekomendowanym modelem przetargowym stał się proces bez wskazania przez klienta reżysera, gdzie wyceniani są proponowani przez producentów twórcy, co niweluje generowanie popytu i umożliwia rzeczywistą optymalizację kosztów produkcji przez domy produkcyjne. Wreszcie po trzecie poprzez aktywny udział w procesie powstawania standardów spełniliśmy obietnicę daną rynkowi i naszym członkom. Teraz przyszła pora na działania, dzięki którym standardy nie pozostaną wyłącznie treścią na stronie. – podkreśla Julian Dworak, ekspert Dialogu Branżowego, lider grupy produkcja filmów reklamowych, dyrektor Klubu Producentów Reklamowych SAR.

Dotychczas opublikowane zostały następujące rozdziały: Biała Księga Branży Komunikacji Marketingowej (Rozdział Ogólny), Przetarg na PR, Przetarg Eventowy, Przetarg Incentive Travel, Przetarg Full Service.

Ostatnie publikacje obejmą obszary: media, digital, branding oraz badania marketingowe.

Projekt Dialog Branżowy wraz z Białą Księgą Branży Komunikacji Marketingowej:

  • Uzyskał Patronat Honorowy Ministerstwa Rozwoju.
  • Został wyróżniony i opublikowany w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki” jako przykład dobrej praktyki CSR.
  • Znalazł się w opracowaniu Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji pt. „Organizacje branżowe a etyka biznesu. Jak organizacje branżowe mogą wyznaczać i egzekwować standardy etyczne. Przewodnik po dobrych praktykach.” jako przykład „Wypracowywania standardów postępowania w zakresie konkretnych wyzwań w branży na drodze dialogu”. Publikacja przygotowana przez Grupę roboczą ds. etyki i standardów odpowiedzialnego prowadzenia biznesu w ramach Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, organu pomocniczego Ministra Inwestycji i Rozwoju.

Organizatorzy Dialogu Branżowego:

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR
Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów PSML

Partnerzy:

Klub Producentów Reklamowych
Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska
IAA Polska. Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy
OFBOR Organizacja Firm Badania Opinii i Rynku
Związek Firm Public Relations
Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel SOIT
Stowarzyszenie Branży Eventowej SBE
Konfederacja Lewiatan

Partnerzy medialni:

Media&Marketing Polska
MeetingPlanner.pl

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij