#OdKulis: Kampania „Nic się nie dzieje bez kobiet… i bez pieniędzy” Banku BGŻ BNP Paribas

#OdKulis: Kampania „Nic się nie dzieje bez kobiet… i bez pieniędzy” Banku BGŻ BNP Paribas

Kampania „Nic się nie dzieje bez kobiet… i bez pieniędzy” Banku BGŻ BNP Paribas poruszyła wiele ważnych kwestii na temat roli kobiet w życiu społecznym i zawodowym. Przedstawiamy jak #OdKulis wyglądała realizacja akcji.

W cyklu #OdKulis pokazujemy, jak wyglądają najciekawsze kampanie i działania od wewnątrz: jak w praktyce wygląda realizacja, z jakimi najtrudniejszymi wyzwaniami muszą się zmierzyć twórcy oraz jakie nieplanowane i zaskakujące zdarzenia miały miejsce. Tym razem przedstawiamy kulisy kampanii „Nic się nie dzieje bez kobiet… i bez pieniędzy” Banku BGŻ BNP Paribas, której celem było i jest wywołanie szerokiej dyskusji na temat roli kobiet i ich rosnącej odpowiedzialności w życiu społecznym i zawodowym, a także inspirowanie do zmian w codziennym życiu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

O kulisach akcji opowiada Iwona Jarosińska–Opiela, menedżer ds. komunikacji marketingowej w Banku BGŻ BNP Paribas.

Pomysł

Zgodnie z globalnym pozycjonowaniem marki BNP Paribas „Bank zmieniającego się świata”, planując aktywność reklamową szukamy tematów, które będą ważne i istotne społecznie.  Chcemy, aby nasze działania były adekwatne do zmian i sytuacji zachodzących w polskim społeczeństwie. Tak było i tym razem. Podczas kilku spotkań brainstorming’owych pracowników banku uznaliśmy, że rola kobiet w Polsce jest właśnie tym obszarem, którym chcemy się zająć.

Realizacja

Temat, który wszyscy uznaliśmy za ważny i atrakcyjny, w pierwszym momencie trudno nam było połączyć z bankowością. Wspólnie z agencją reklamową Publicis znaleźliśmy na to sposób i naszym zadaniem było przekonanie innych w organizacji, że to dobry kierunek. Przy tej kampanii pracowaliśmy naprawdę zespołowo – zaangażowane były zespoły: PR-u i marketingu, social mediów, internetu i komunikacji wewnętrznej.     

Prace nad koncepcją do tej kampanii rozpoczęliśmy czerwcu 2018 roku.

Kolejne kroki

W kampanii „Dlaczego nie ma kobiet na banknotach?” zadeklarowaliśmy, że klienci Banku BGŻ BNP Paribas będą mogli sięgnąć po kartę płatniczą z wizerunkiem kobiety. I dotrzymujemy słowa. Już wkrótce internauci będą mogli głosować na stronie kampanii na projekt takiej karty, którą chcieliby mieć w swoim portfelu. Projekty zostały przygotowane przez znanych rysowników. Myśląc natomiast o kolejnych kampaniach Banku wiemy, że każda kolejna nie może być inna i na pewno będzie dotyczyć obszarów ważnych i aktualnych społecznie.

Wyzwania

Nie chcieliśmy być Bankiem „tylko dla kobiet”, dlatego szukaliśmy koncepcji, która będzie uniwersalna i zgodzi się z nią każdy, niezależnie od swoich przekonań i poglądów. Pracując z agencją nad pomysłami, pewną trudnością był właśnie wybór koncepcji, która nie będzie polaryzująca. Wierzymy, że udało nam się dokonać dobrego wyboru.  

Niespodzianki i nieplanowane sytuacje

Przed realizacją kampanii zapytaliśmy kilkuset Polek i Polaków, dlaczego nie ma tych kobiet na banknotach i które kobiety, powinny na nich się znaleźć? To właśnie odpowiedzi Polaków były dla nas zaskoczeniem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij