Billboardy, które wskazują bezdomnym drogę do najbliższych schronisk

Billboardy, które wskazują bezdomnym drogę do najbliższych schronisk

W Sztokholmie pojawiły się 53 billboardy, które wskazują bezdomnym drogę do najbliższych schronisk w momencie, gdy temperatura sięgnie do minus siedmiu stopni.

Na okres zimowy, kiedy to termometry często wskazują temperatury poniżej zera, w Sztokholmie otworzono tzw. ratunkowe schroniska dla bezdomnych. By osoby potrzebujące dowiedziały się o nich, zwłaszcza podczas wyjątkowo mroźnych dni, w całym mieście pojawiły się specjalne billboardy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na pierwszy rzut oka są to zwykłe nośniki reklamowe marki Clear Channel. Natomiast w momencie, gdy temperatura sięgnie do minus siedmiu stopni, na billboardach automatycznie pojawią się wskazówki dojazdu do najbliższego schroniska.

Łącznie w całym Sztokholmie pojawiły się 53 takie billboardy, szczególnie w miejscach, w których często przebywają bezdomni.

Akcja na tę chwilę planowana jest na dwa miesiące. Jeżeli zaś okaże się skuteczna, to być może zostanie zainicjowana też i w innych europejskich miastach.

PS

Pod koniec listopada br. na ulice Warszawy wyjechał bezpłatny autobus, który jest Mobilnym Punktem Poradnictwa dla bezdomnych. Pojazd umożliwia osobom bezdomnym przemieszczanie się pomiędzy schroniskami, noclegowniami, jadłodajniami, ogrzewalniami, punktami pomocy medycznej oraz łaźnią.

PS2

Fundacja Daj Herbatę i restauracja Kuchnia za Ścianą stworzyły niezwykłą akcję społeczną – za niewielką opłatę każdy z nas może podarować osobom potrzebującym kupon na ciepły posiłek w te mroźne dni.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij