Jak wyglądałby cyberatak w prawdziwym świecie?

Jak wyglądałby cyberatak w prawdziwym świecie?

Brytyjski producent rowerów Brompton nawiązał współpracę z firmą ubezpieczeniową Hiscox, aby zademonstrować, jak atak cybernetyczny wyglądałby w prawdziwym świecie.

Dla wielu z nas cyberatak wydaje się być rzeczą abstrakcyjną. Słyszymy o nim w mediach, lecz zwykle dotyka on duże korporacje, które dysponują wieloma danymi. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że tak naprawdę każdy nas jest narażony na atak hakerów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Aby zademonstrować, jak krok po kroku działa cyberatak, brytyjski producent rowerów Brompton nawiązał współpracę z firmą ubezpieczeniową Hiscox. W efekcie przygotowano symulację ataku cybernetycznego w prawdziwym świecie – począwszy od skopiowania całego zamysłu sklepu rowerowego, przez kradzież zasobów, aż po groźbę, że biznes zostanie całkowicie zablokowany jeśli hakerzy nie otrzymają okupu.

Za kreację odpowiada agencja AMV BBDO.

PS

Cybersquatting, typosquatting, phishing i… napad z bronią w ręku – Hekko.pl wskazuje na najpopularniejsze taktyki przestępców działających przeciw domenom w 2017 roku.

PS2

W przeciwieństwie do internautów z innych krajów Europy, aż 75% Polaków nie obawia się korzystania z internetu. Jednocześnie 1/3 Polaków nie zmienia swoich haseł i danych uwierzytelniających lub robi to rzadko, a 1/4 osób w ogóle nie ma antywirusa na swoich urządzeniach.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij