PizzaPortal.pl ze swoją Restauracją Wigilijną „Cicha” pomógł w Święta ponad 350 starszym osobom [case study]

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
PizzaPortal.pl ze swoją Restauracją Wigilijną „Cicha” pomógł w Święta ponad 350 starszym osobom [case study]

Klienci PizzaPortal.pl za pośrednictwem platformy i wyjątkowej Restauracji Wigilijnej „Cicha” wspomogli w te Święta Bożego Narodzenia szczytny cel, dzieląc się posiłkiem z podopiecznymi Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Założenia i cele kampanii

Zgodnie z polską tradycją, Święta to czas, kiedy bardzo ważne jest zasiadanie do wspólnego stołu i chwile spędzone w rodzinnym gronie. Kierując się tymi wartościami, PizzaPortal.pl postanowił w 2018 roku wesprzeć akcję charytatywną zgodną z ideą marki – wspólne posiłki łączą ludzi i budują więzi. Wierząc, że odpowiedzialność każdej firmy powinna wykraczać poza obszar biznesu, serwis połączył siły ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich. Powstało proste narzędzie, które umożliwiło klientom portalu włączenie się w pomoc potrzebującym.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Od 4 do 23 grudnia zamawiający na PizzaPortal.pl mogli wesprzeć podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Wystarczyło, że spośród wielu restauracji w serwisie wybrali Restaurację Wigilijną „Cicha”, którą PizzaPortal.pl uruchomił w całej Polsce, specjalnie na ten wyjątkowy czas. Restauracja oferowała możliwość wpłacenia wybranej kwoty – 30, 50 lub 100 zł i ufundowania posiłku starszej, samotnej osobie. Kwoty przekazane za pośrednictwem platformy trafiały bezpośrednio na konto Stowarzyszenia.

Akcja wspierana była w Internecie, na YouTubie, w social mediach blogerów oraz poprzez działania promocyjne w serwisie PizzaPortal.pl. Za kreację do akcji odpowiedzialna była agencja BBDO Warszawa. Działania PR i wsparcie komunikacyjne zapewniła agencja 38PR & Content Communication.

Realizacja i rezultaty

PizzaPortal.pl, organizując charytatywną akcję wspólnie ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich pokazał, że pomaganie może mieć najróżniejszy wymiar – nawet tak prosty, jak zamówienie jedzenia. Klienci serwisu chętnie włączyli się w działania, czego odzwierciedleniem była liczba osób, które Stowarzyszenie ugościło podczas tegorocznej kolacji. Fundusze zebrane w ramach akcji umożliwiły zorganizowanie Wigilijnych Spotkań w Warszawie, Poznaniu i Lublinie, a przy wspólnych stołach zasiadło ponad 300 osób.

Zadbano o to, aby każdy senior poczuł tak ważną w ten czas bliskość drugiego człowieka, zjadł świąteczną kolację w pięknie udekorowanej sali oraz otrzymał upominek. Co równie ważne – kolejnych 50 podopiecznych, którzy z powodu złego stanu zdrowia nie mogli dotrzeć na Wigilijne Spotkania, zostało odwiedzonych w domach przez wolontariuszy stowarzyszenia.

Zbiórka organizowana przez PizzaPortal.pl i Stowarzyszenie przekroczyła założenia oraz zapotrzebowanie organizacji. Dzięki zebranym dodatkowym środkom, w ramach Programu „Twoja obecność pomaga mi żyć”, wolontariusze organizacji będą mogli każdego dnia wspierać setki seniorów. Akcja okazała się nie tylko sukcesem organizacyjnym, ale także spotkała się z pozytywnym odzewem wśród klientów portalu, którzy komentowali możliwość wsparcia osób starszych, ale także udostępniali wiadomości o akcji na swoich prywatnych profilach w mediach społecznościowych.

Fakty i liczby dotyczące akcji:

  • akcja trwała 28 dni,
  • zebrano 23 230 złotych,
  • klienci mogli ufundować świąteczny posiłek za 30, 50 lub 100zł,
  • w Spotkaniach Wigilijnych udział wzięło ponad 300 samotnych starszych osób,
  • 50 osób, które nie mogło wziąć udziału w Spotkaniach Wigilijnych otrzymało wsparcie w swoich domach.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij