Fairbnb: etyczna alternatywa dla Airbnb

Fairbnb: etyczna alternatywa dla Airbnb

W tym roku ruszy Fairbnb, czyli etyczna alternatywa dla popularnego portalu Airbnb. Jednym z głównych celów nowej platformy jest niwelowanie negatywnego wpływu turystyki na odwiedzane miejsca.

Pewnie większość z Was spotkało się już kiedyś z portalem Airbnb, a nawet korzystało z niego. Jest to dobra alternatywa dla drogich hoteli, zwłaszcza gdy dysponuje się studenckim budżetem. Niestety portale oferujące wynajem krótkoterminowy niekiedy negatywnie wpływają na lokalnych mieszkańców danego miasta – m.in. dlatego, że niektórzy właściciele mieszkań wolą za wyższą cenę wynająć swoje lokum turystom.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wiele miast zaczyna więc wprowadzać odpowiednie regulacje, które w pewien sposób usystematyzowałyby kwestię krótkoterminowego wynajmu mieszkań, jednak nie zawsze jest to respektowane przez wynajmujących.

Odpowiedzią na wyżej wymienione problemy może być Faibnb, które już teraz nazywane jest etyczną alternatywą dla Airbnb. Głównymi celami tej platformy jest m.in. niwelowanie negatywnego wpływu turystyki, współpraca z lokalnymi władzami czy promowanie zasad, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju turystyki.

Co istotne, władze danego miasta będą mieli dostęp do danych związanych z działalnością Fairbnb. Z kolei połowa zgromadzonych przez platformę środków z wynajmu mieszkań będzie przeznaczana na rozwój inicjatyw lokalnych, o których wyborze zadecydują sami mieszkańcy.

Pilotażowy program Fairbnb ruszy w kwietniu tego roku w pięciu europejskich miastach – Amsterdamie, Bolonii, Wenecji, Walencji i Barcelonie. Jeżeli eksperyment ten się powiedzie, wówczas platforma zostanie poszerzona o kolejne miasta.

PS

Niezwykły projekt hotelu firmy architektonicznej Snøhetta o kształcie pierścienia będzie położony u podnóża lodowca i ma produkować więcej energii niż zużywać.

PS2

Polski startup Solace House zaprezentował prototyp swojego pierwszego ekologicznego domu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij