Chińska agencja telewizyjna Xinhua wprowadza pierwszą w pełni wirtualną prezenterkę – Xin Xiaomeng

Chińska agencja telewizyjna Xinhua wprowadza pierwszą w pełni wirtualną prezenterkę – Xin Xiaomeng

Chińska agencja telewizyjna Xinhua postanowiła wdrożyć pierwszą w pełni wirtualną prezenterkę, opartą na sztucznej inteligencji.

Coraz więcej firm z różnych obszarów decyduje się na wykorzystanie sztucznej inteligencji. Zdecydowała się na to także chińska agencja telewizyjna Xinhua, która postanowiła wdrożyć pierwszą wirtualną prezenterkę. Xin Xiaomeng, bo tak nazywa się wirtualna prezenterka, ma w pełni przypominać człowieka, nie tylko w sposobie mówienia i mimice, ale także w kwestii poruszania się.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Za stworzenie wirtualnej prezenterki odpowiada koncern technologiczny Sogou. Pierwszy jej występ planowany jest na marzec br.

Xin Xiaomeng jest drugim już wdrożeniem tego typu sztucznej inteligencji przez Xinhua. W ub.r. agencja wprowadziła na antenę wirtualnego prezentera, który jednak był ograniczony w swojej formie, statyczny i został stworzony jedynie do czytania informacji stworzonych przez dziennikarzy.

PS

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest także do tworzenia wirtualnych influencerów. Miquela Sousa, pierwsza influencerka, która jest generowana komputerowo, prowadzi konto na Instagramie i ma już ponad 1,5 mln fanów.

PS2

Wirtualni ambasadorzy wykorzystywani są coraz częściej w świecie mody. Do swojej jesiennej kampanii z ub. r. dom mody Balenciaga zaangażował duńskiego artystę Yilmaza Sena, który na jej potrzeby stworzył kilku wirtualnych influencerów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij