Zabytkowy Tupolew zalśnił czystością dzięki firmie Kärcher

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Zabytkowy Tupolew zalśnił czystością dzięki firmie Kärcher

Rosyjski oddział Kärcher podjął się oczyszczenia zabytkowego, jednego z pierwszych na świecie odrzutowców Tu-104, z nagromadzonych przez lata zabrudzeń. W ciągu zaledwie sześciu godzin trzej eksperci sprawili, że stary samolot ponownie zalśnił czystością.

Centralne Muzeum Sił Lotniczych Federacji Rosyjskiej w Monino pod Moskwą może poszczycić się wspaniałą kolekcją eksponatów. W jego zbiorach znajduje się na przykład  jeden z pierwszych na świecie odrzutowców: Tu-104. W latach 60. uczestnicy rosyjskiego programu kosmicznego mogli na jego pokładzie trenować przy zerowej grawitacji, czyli w stanie nieważkości.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dziś samolot ten jest jedną z głównych atrakcji muzeum. Rosyjski oddział Kärcher podjął się oczyszczenia zabytku z nagromadzonych przez lata zabrudzeń. Latem 2018 roku przeprowadzono prace czyszczące. Akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie dzięki wiedzy i technologii Kärcher. W ciągu zaledwie sześciu godzin trzej eksperci sprawili, że stary samolot ponownie zalśnił czystością.

Około 40 lat to dla takiego obiektu bardzo długo. Nic więc dziwnego, że upływ czasu pozostawił ślady na kadłubie samolotu: zanieczyszczenia pochodzenia atmosferycznego, odchody ptaków i owady szpeciły Tu-104 sprawiając, że spod warstwy brudu nie było w ogóle widać jego oryginalnie białego koloru.

Trzech ekspertów Kärcher pracowało spalinowymi urządzeniami wysokociśnieniowymi czyszcząc dokładnie całe kadłub samolotu. Dzięki zastosowaniu długich węży wysokociśnieniowych urządzenia mogły pozostać na ziemi podczas pracy czyszczących.

Czyszczenie górnej części kadłuba samolotu, podczas którego pracownicy byli zabezpieczeni specjalnym sprzętem wspinaczkowym, było szczególnie trudne.

Już w 2017 r. rosyjski oddział  Kärcher wyczyścił trzy historyczne samoloty w Muzeum Sił Powietrznych Monino: An-22 "Antey", który w swoim czasie był największym i najpotężniejszym samolotem szerokokadłubowym na świecie; Tu-114 "Rosja", który był kiedyś największym na świecie długim samolotem pasażerskim; oraz IL-62, pierwszy radziecki odrzutowiec do lotów międzykontynentalnych. Te działania doskonale wpisują się w strategię CSR firmy Kärcher, która zakłada dbałość o dziedzictwo kulturowe a także zdobycze techniczne.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij