Volvo tworzy torby ze starych banerów reklamowych i pasów bezpieczeństwa

Volvo tworzy torby ze starych banerów reklamowych i pasów bezpieczeństwa

Firma Karlik, dealer aut marki Volvo, wspiera trend upcyklingu pełną parą! Po wprowadzeniu biżuterii pARTs stworzonej ze zużytych części Volvo, teraz poznański dealer stworzył kolekcję toreb powstających ze starych banerów reklamowych i pasów bezpieczeństwa zezłomowanych aut.

Każdego roku branża samochodowa generuje mnóstwo niepotrzebnych odpadów, w tym m.in. tych związanych z reklamą. W końcu każdy salon sprzedaży musi w jakiś sposób promować się zewnętrznie, do czego wykorzystuje kolorowe banery drukowane na wytrzymałym, elastycznym materiale.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z uwagi na troskę o nasze środowisk, firma Karlik, czyli poznański dealer aut Volvo, postanowił zebrać niepotrzebne materiały reklamowe i uszyć z nich modne torby. Każda torba jest unikalna i ma inny wzór, bo wykorzystane do ich produkcji banery różnią się od siebie. Natomiast pasek torby wykonany jest ze starych pasów bezpieczeństwa.

Do współpracy w tworzeniu funkcjonalnych i użytecznych toreb, firma Karlik zaprosiła lokalnego przedsiębiorcę Stowarzyszenie Furia, którego misją jest aktywizacja oraz rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami.

– Szyjąc torby z naszych banerów, ponownie wykorzystujemy surowiec, który trafiłby na wysypisko. W ten sposób chronimy środowisko oraz przedłużamy cykl życia materiałów, które z odpadu stają się funkcjonalnym przedmiotem. Dla naszej firmy ważna jest też możliwość pomocy ludziom z zaburzeniami autystycznymi, którym trudno jest znaleźć pracę, dlatego wybór partnera projektu nie jest przypadkowy i współpracujemy ze Stowarzyszeniem FURIA. Przy okazji sprzedaży toreb wesprzemy także lokalną Fundację na Rzecz Integracji Osób Niepełnosprawnych i Autystycznych FIONA – powiedziała Joanna Karlik-Knocińska, właścicielka salonów i serwisów Volvo Firma Karlik

Upcyklingowe torby dostępne są w sprzedaży w salonach i serwisach Volvo Firma Karlik oraz na stronie. Co ważne, poznański dealer aut z każdej sprzedanej torby przekaże na rzecz Fundacji FIONA 10 zł.

PS

Organizacja Świdnik Wspólna Sprawa oddała stare banery wyborcze do schroniska w Krzesimowie – plakaty będą służyć jako dodatkowe ocieplenie klatek dla zwierząt.

PS2

Jak wykorzystać bannery promocyjne, które zostały po tegorocznych mistrzostwach świata w piłce nożnej? W Gdańsku uszyto z nich oryginalne torby promujące miasto.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij