#Poezjawmiescie. Jakie miejsca w Gdańsku kojarzą się z poezją?

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
#Poezjawmiescie. Jakie miejsca w Gdańsku kojarzą się z poezją?

Gdańsk świętuje Międzynarodowy Dzień Poezji. Z tej okazji plakaty i cityligthy z poezją pojawiły się w całym mieście. Gdzie jeszcze gdańszczanie i gdańszczan-ki widzą poezję w przestrzeni publicznej? Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do udziału w konkursie prowadzonym na Instagramie.

IKM zaprasza mieszkańców i mieszkanki Gdańska do pokazania, jak oni widzą poezję w mieście. W dniach 19-22 marca należy zamieścić na Instagramie swoją impresję na temat hasła „Poezja w mieście”. Post powinien być publiczny oraz oznaczony hasztagami #poezjawmiescie, #wolnosckultury, #plakatzpoezja, #ilovegdn, #ikmgdansk. Najciekawsze spojrzenia na miasto z poezją w tle (lub tytule) zostaną nagrodzone tomami poetów nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności w 2018 roku oraz wejściówkami na galę wręczenia Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. T. Boya-Żeleńskiego, która odbędzie się 12 kwietnia o godz. 20.00 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Plakaty z Poezją” rozpoczęły w Gdańsku kilkutygodniową serię wydarzeń poświęconych poezji i literaturze, sztuce translatorskiej oraz promocji lokalnych i ogólnopolskich wydawnictw. Poeci i poetki, których wiersze przeczytamy na mieście, to: Michał Piotrowski, Bożena Ptak, Antoni Pawlak, Barbara Piórkowska, Krystyna Lars i Andrzej Jurewicz. 

21 marca o godz. 19.00 w Klubie LOFT odbędzie się slam poetycki w Klubie LOFT. Slam poetycki to starcie poetów i performerów, poddawane ocenie publiczności. W każdej rundzie uczestnicy mają do dyspozycji po kilka minut; runda za rundą, aż zostanie tylko król wieczoru. Prowadzenie: Wojciech Boros. Udział bezpłatny, wstęp wolny!

Dla finalistów i półfinalistów przygotowano nagrody:

  • I miejsce: 300zł
  • II miejsce: 200zł
  • Uczestnicy półfinału: nagrody książkowe

Wypożycz książkę, czytaj poezję!

21 marca do każdej wypożyczonej w Filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku czytelniczki i czytelnicy otrzymają tom poetycki.

Dołącz do wydarzenia Międzynarodowy Dzień Poezji w Gdańsku na Facebooku.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij