Tegoroczne trendy podróżnicze według platform Airbnb i Pinterest

Tegoroczne trendy podróżnicze według platform Airbnb i Pinterest

Platformy Airbnb oraz Pinterest wspólnie stworzyły listę najpopularniejszych trendów podróżniczych na tegoroczne wakacje. Dzięki niej, nie tylko dowiemy się, gdzie w jakie konkretne miejsce warto się udać, ale również co powinniśmy zabrać ze sobą w taką podróż.

Za oknem robi się coraz cieplej, nic więc dziwnego, że większość z nas jest już powoli myślami na wakacjach. Aby pomóc nam w planowaniu wymarzone letniego wyjazdu, Airbnb oraz Pinterest przygotowały listę najpopularniejszych trendów podróżniczych. Co więcej, dzięki temu zestawieniu dowiemy się, gdzie powinniśmy się udać oraz co warto zabrać w taką podróż.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Blisko z matką naturą

Użytkownicy Pinteresta z roku na rok coraz częściej szukają haseł związanych z naturą. Z kolei na platformie Airbnb popularnością cieszą się te miejsca, które pozwalają być blisko z naturą (takie, jak jurty we francuskim parku z dziką przyrodą) lub oferują jedyne w swoim rodzaju doświadczenia (jak np. kąpiel w lesie).

2. Doświadczenia nie z tego świata

Trend astronomiczny jest zauważalny na obu platformach. Coraz więcej osób chce „dosięgnąć gwiazd”. Mimo że Airbnb nie oferuje (jeszcze!) noclegów w przestrzeni kosmicznej, to posiada w swojej bazie prawie 3000 domów wyposażonych w teleskopy i wyjątkowe doświadczenia astronomiczne.

3. Poszukując mocnych wrażeń 

Podczas gdy na co dzień zmagamy się z rutyną, nic dziwnego, że raz na jakiś czas pragniemy doświadczyć prawdziwej przygody. Użytkownicy Pinteresta szukają na przykład pomysłów o tematyce przygodowej, które pozwolą im poczuć dreszcz emocji. Z kolei na Airbnb wyraźnie odnotowano wzrost wyszukiwań destynacji, które pozwalają rozwijać pasje, jak np. surfowanie.

4. Podróże „on a budget”

Kto powiedział, że wakacje muszą być drogie? Airbnb oferuje wiele przystępnych cenowo i jednocześnie imponujących miejsc na całym świecie, z kolei Pinterest ma w zanadrzu mnóstwo porad, jak zorganizować wypad taki „po kosztach”.

5. Ekologiczne miejsca

Coraz więcej użytkowników Pinteresta szuka pomysłów na to, jak ich podróże mogą być przyjazne dla środowiska. Z kolei Airbnb angażuje się w promowanie zrównoważonej turystyki, oferując dużą liczbę ekologicznych miejsc.

6. Wakacje z pupilami

Macie futrzanych przyjaciół, których chcecie zabrać ze sobą na następne wakacje? Nic prostszego, bo teraz Airbnb ma ponad 1,3 mln przyjaznych dla zwierząt ofert.

7. Tropiki górą!

Po (zbyt) długiej zimie, wszyscy pragną ciepła. Natomiast, jak pokazują trendy Airbnb i Pinteresta, użytkownicy nie chcą wakacji w miejscach względnie ciepłych, lecz w takich, gdzie panują prawdziwe tropiki – jak np. w Brazylii czy Puerto Rico.

PS

Wiedzieliście, że w szwajcarskim hotelu ibis jedną z usług dostępnych dla gości obiektu jest opiekun od social mediów?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij