W Warszawie pojawił się zielony tramwaj linii „LAS”

W Warszawie pojawił się zielony tramwaj linii „LAS”

Zielony tramwaj „LAS” jeździł po Warszawie w sobotę 27 kwietnia. Pojazd miał za zadanie przypominać mieszkańcom miasta, że tramwaje to ekologiczny środek transportu, zaś w samej stolicy powstaje coraz więcej zielonych torowisk.

zdjęcie: facebook.com/tramwaje.warszawskie

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wnętrze tramwaju linii „LAS” zostało zaaranżowane na warszawski las – pełen drzew, krzewów i kwiatów oraz żyjących w nim zwierząt – wiewiórek, lisów, saren czy ptaków. Na gości tramwaju czekały ulotki i informacje przypominające, że tramwaje to ekologiczny środek transportu, a także różne ciekawostki dla głodnych wiedzy, którzy mogli dowiedzieć się m.in. ile tlenu wytwarza jedno drzewo.

Specjalny tramwaj kursował po Warszawie w sobotę 27 kwietnia w godzinach 11:00-17:00 na trasie: Tarchomin Kościelny – Most Skłodowskiej-Curie – Metro Młociny – Wólczyńska – Broniewskiego – Rondo Radosława – al. Jana Pawła II – Dw. Centralny – al. Niepodległości – Nowowiejska – Plac Zbawiciela – Marszałkowska – gen. Andersa – Pl. Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Most Skłodowskiej-Curie – Tarchomin Kościelny.

Podobną akcję zorganizowały Koleje Dolnośląskie – w dniach od 26 do 28 kwietnia mieszkańcy Dolnego Śląska mogli podróżować niezwykłym zielonym pociągiem, w ramach promocji 31. festiwalu kwiatów i sztuki, który co roku odbywa się w Zamku Książ w Wałbrzychu.

PS

15 października 2018 roku po ulicach Katowic jeździł wyjątkowy, antysmogowy tramwaj. Pojazd jest częścią kampanii „Mogę! #ZatrzymaćSMOG” realizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij