Clown-Free Party: Burger King ponownie naśmiewa się z McDonalda

Clown-Free Party: Burger King ponownie naśmiewa się z McDonalda

Tym razem Burger King stworzył kampanię, w której porusza kwestię strachu małych dzieci przed klaunami, by jednocześnie zareklamować swoje, pozbawione tych postaci przyjęcia urodzinowe.

Burger King znany jest ze swoich ciekawych kampanii, w tym z wielu tych, wymierzonych przeciwko swojemu największemu rywalowi – McDonaldowi. Tym razem marka ponownie postanowiła zażartować ze swojego konkurenta tworząc kampanię, która porusza kwestię strachu przed klaunami.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wszystkim przecież znana jest postać słynnego klauna – Ronalda McDonalda, który stał się symbolem popularnego fast foodu. Natomiast jak pokazują badania, wiele osób, w tym zwłaszcza Amerykanie, zwyczajnie boją się tych dziwacznych postaci.

Burger King zaprezentował więc serię zdjęć, przedstawiających rozhisteryzowane małe dzieci w objęciach klaunów podczas swoich przyjęć urodzinowych. Kreacje okraszono podpisami „Urodziny powinny być szczęśliwe” z drobną wzmianką reklamującą „wolne od klaunów” przyjęcia w Burger Kingu.

Za realizację odpowiada agencja LOLA MullenLowe.

PS

Po tym, jak rosyjski oddział Burger Kinga stwierdził, że horror na podstawie prozy Stephena Kinga „To” jest najdłuższą reklamą konkurencji, ponieważ wizerunek klauna Pennywise’a za bardzo przypomina postać Ronalda McDonalda, marka postanowiła zadziałać i na premierze filmu w Niemczech zażartowała z sieci fast foodów.

PS2

A tu przykład innej "walki" między Burger Kingiem a McDonaldem.

PS3

Burger King ogłosił nową akcję – każda osoba, która zamówi Whoppera znajdując się w okolicach McDonalda, otrzyma burgera za centa.

PS4

Supermarket Bio Family postanowił dać prztyczka w nos McDonaldowi odpowiadając na billboard fast fooda podobnym nośnikiem reklamowym, lecz ze zdrowszą ofertą produktów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij