Słowa są wolne, a poezja w mieście – kampania Instytutu Kultury Miejskiej pokazuje, że poezję można odkrywać codziennie w każdym miejscu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Słowa są wolne, a poezja w mieście – kampania Instytutu Kultury Miejskiej pokazuje, że poezję można odkrywać codziennie w każdym miejscu

Kawa na wynos z wierszem, chwilówka z poezją, strefy czytelnicze na Głównym Mieście zaaranżowane przy wsparciu IKEA Gdańsk, wiersze w komunikacji miejskiej, na billboardach, słupach informacyjnych, w witrynach, na murach, w pubach i restauracjach – IKM pokazuje, że poezję można czytać wszędzie.

„Stracić fotografię to stracić chwilę dwukrotnie” (Daniel Jonas, tłum. Michał Lipszyc). Ten i inne wiersze poetów i poetek nominowanych do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności oraz twórców sieci Versopolis znajdziemy w nieoczekiwanych lokalizacjach w przestrzeni miejskiej w ramach kampanii Instytutu Kultury Miejskiej Poezja w mieście.  

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na krótkie formy poetyckie natkniemy się w kawiarniach, restauracjach, barach i bistro w Gdańsku. Do akcji przyłączyły się m.in.: Faloviec, Kurhaus, Avocado, Drukarnia, Ziemia, nie/mięsny, Pułapka, Józef K, Cafe Lamus, W Starym Kadrze.

Spacer po mieście z krótką przerwą na poezję? Między 2 czerwca br, na Głównym Mieście w Gdańsku stanęły trzy strefy czytelnicze zachęcające do chwili odpoczynku, lektury, refleksji. Aranżację meblami wspiera IKEA Gdańsk.

Poezję można przeczytać również na słupach ogłoszeniowych w Oliwie, we Wrzeszczu i na Głównym Mieście czy billboardach na ul. Słowackiego, Trakcie św. Wojciecha, al. Armii Krajowej czy ul. Oliwskiej.

Wiersze były również prezentowane w witrynach sklepowych na terenie Głównego Miasta: u fryzjera, optyka, w sklepie komputerowym.

Akcja odbywa się w ramach czerwcowego Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij