INDIGOOD – Wrangler angażuje się w ekologiczne metody farbowania denimu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
INDIGOOD – Wrangler angażuje się w ekologiczne metody farbowania denimu

Latem 2019 Wrangler zaprezentuje swoją pierwszą linię denimu farbowanego za pomocą piany będącą częścią kolekcji ICONS JESIEŃ/ZIMA 2019.

Zmiany klimatyczne i rosnąca potrzeba ograniczenia zużycia wody i energii nie są obojętne marce Wrangler. Jest odpowiedzią jest Indigood – zrównoważona pod względem ekologicznym technologia barwienia denimu. Brand już latem tego roku zaprezentuje swoją pierwszą linię denimu farbowanego za pomocą piany będącą częścią kolekcji ICONS JESIEŃ/ZIMA 2019. Firma współpracuje z tkalniami w Azji i Ameryce Północnej, by wprowadzić tę technologię na szerszą skalę.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Indigood to najnowsza innowacyjna technologia wykorzystująca pianę w procesie barwienia denimu. Dostrzegając rewolucyjny potencjał tej metody, marka zapewniła Tech University w Texasie dofinansowanie na wczesnych etapach rozwoju oraz techniczne wsparcie. 

Farbowanie za pomocą piany diametralnie zmienia sposób, w jaki barwnik jest nakładany na włókna podczas produkcji denimu. Pigment przenoszony jest w pianie, dzięki czemu udało się wyeliminować tradycyjne wodne kadzie oraz kąpiele chemiczne wykorzystywane podczas tradycyjnego barwienia indygo. Barwienie za pomocą piany jest obecnie najbardziej ekologicznym sposobem farbowania denimu.

Główne zalety:

  • Innowacyjny proces farbowania pianą, który nie wykorzystuje wody. 100% redukcji zużycia wody*
  • Brak ścieków poprodukcyjnych
  • Obniżenie zużycia energii o 60% w porównaniu z tradycyjnymi metodami barwienia
  • Obniżenie odpadów o 60%

*nieznaczna ilość wody jest wykorzystywana do czyszczenia urządzeń i sporządzania roztworów

Indygo i branża denimowa

Zużycie wody oraz powstające w trakcie produkcji ścieki są największym wyzwaniem dla branży denimowej. Począwszy od uprawy bawełny aż po wykańczanie gotowych produktów – jedna para jeansów to setki litrów wody.

Pomimo stopniowych zmian w celu zwiększenia komfortu ubrań i ekologicznej produkcji, przez ponad 150 lat branża denimowa wykazała się jedynie nielicznymi innowacjami o przełomowym wymiarze. Jedną z nich było wynalezienie syntetycznych barwników, dzięki którym tkaniny barwione indygo, jak na przykład denim, weszły do głównego nurtu mody. Niestety, od wprowadzenia syntetycznego indygo w 1897 roku żadna modernizacja nie zrewolucjonizowała przemysłu denimowego. Do teraz.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij